האו״ם מתעלם מטרור חמאס

השגריר דני דנון למזכ״ל האו״ם על פעילות הטרור של חמאס בשבוע האחרון, "על האו"ם לגנות את הטרור הרצחני של חמאס".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בניסן תשע"ו

האו״ם מתעלם מטרור חמאס-ערוץ 7
זירת הפיגוע בי-ם
צילום: חזקי ברוך

לאחר גילוי מנהרת התקיפה על גבול רצועת עזה ולקיחת האחריות של חמאס על הפיגוע באוטובוס בירושלים, שיגר שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, מכתב חריף למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון.

"על האו"ם לקרוא לחמאס בשמו, ולגנות את הטרור הרצחני שפוקד את מדינת ישראל", כתב השגריר דנון.

"מנהרת הטרור לא נבנתה בין לילה. ההנהגה של חמאס הכריזה בגלוי על כוונתם להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותם לבצע פיגועים קטלניים נגד ישראל".

בדבריו, הדגיש השגריר דנון כי מועצת הביטחון עדיין לא גינתה את גילוי המנהרה והפיגוע בירושלים וכתב, "על האו"ם לגנות את הטרור הרצחני של חמאס".

דנון הוסיף כי ההתעלמות של האו״ם מהאיומים של חמאס פוגעת בישראלים ובפלסטינים.

אתמול הותר לפרסום כי יממה לאחר הפיגוע באוטובוס קו 12 בירושלים בתחילת השבוע, נעצרו על ידי שב"כ, המשטרה וצה"ל כמה מחבלי חמאס מאזור בית לחם החשודים כמי שמעורבים ונטלו חלק בתכנון ובהוצאת הפיגוע לפועל.

גורמי החקירה והביטחון אישרו אתמול באופן רשמי כי מדובר בפיגוע התאבדות, שאותו ביצע  עבד אל חמיד מחמד אחמד אבו סרור, בן 19, תושב בית ג'אלה המזוהה עם ארגון חמאס. 

אבו סרור נפצע באורח אנוש במהלך ביצוע הפיגוע ומת מפצעיו בבית החולים שלשום. במשטרה ובשב"כ בודקים כיצד נכנס אבו סרור לישראל.

בפיגוע שהתרחש ביום שני באוטובוס קו 12 של אגד נפצעו עשרים אזרחים, מתוכם אחת באורח קשה, שבעה באורח בינוני והיתר באורח קל. שישה פצועים מהפיגוע עדיין מאושפזים בבתי החולים בבירה. בהדסה עין כרם מטופלים ארבעה מפצועי הפיגוע. שלושה מהם ביחידה לטיפול נמרץ, מונשמים ומורדמים במצב בינוני עד קשה. פצוע נוסף, במצב בינוני ובהכרה, מטופל במחלקה לכירורגיה פלסטית. בבית החולים שערי צדק מאושפזים שני פצועים מהפיגוע במצב קל־בינוני.