"תיקוני רגב" נכנסו לתוקף

שרת התרבות חתמה על אמות המידה החדשות לתמיכה בתרבות ואלו יצאו לדרך. יותר כסף לפריפריה, ליו"ש, למגזר החרדי ולמגזר הלא יהודי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ו

התרבות תונגש לכל אזרח. רגב
התרבות תונגש לכל אזרח. רגב
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

שרת התרבות ח"כ מירי רגב (ליכוד) השלימה את הליך שינוי אמות המידה לתמיכה במוסדות התרבות, ולאחר שחתמה עליהן בערב החג הן יצאו לדרך.

אמות המידה החדשות, המכונות "תיקוני רגב" יצרו שינויים במבחני התמיכה של המוזיאונים, הגופים הכליים, אמנות הפלסטית. הפרינג' והתיאטרון. השינויים האלו מעניקים משקל כבד יותר למיקום הגופים ולמיקום מקומות ההופעה, תוך תעדוף הפריפריה החברתית והגיאוגרפית.

כמו כן, מעניקים השינויים משקל גדול יותר בניקוד לייחוד תרבותי. 
 
עם זאת, בשלב הראשון מוסדות התרבות יקבלו תמיכה בהתאם לחלוקה בשנה הקודמת, זאת בשל הגנה מלאה של 100% בשנת 2016. הביטוי התקציבי לאמות המידה החדשות יראה החל בחודש יולי עם חלוקה נוספת של התקציב על פי הניקוד החדש.

שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, אמרה לאחר החתימה, "כפי שהבטחתי - צדק חלוקתי בתרבות הישראלית. מבחני התמיכה לא שונו במשך שנים וקיבעו מצב לא שוויוני כלפי הפריפריה וכלפי מוסדות בעלי תרבות יחודית".

"עם כניסתי לתפקיד, לקחתי על עצמי את המשימה המורכבת והחשובה ליצר שינויים שיבליטו את המגוון התרבותי בכל רחבי הארץ ויתנו הזדמנות הוגנת גם לתרבות בפריפריה, במגזר החרדי ובמגזר הלא יהודי. יחד עם רפורמות אחרות בהובלתי, התרבות תונגש לכל אזרח ואזרחית במדינה ותהווה זכות בסיסית ושוויונית", הוסיפה.