הוריה של שלי דדון
הוריה של שלי דדוןפלאש 90

יעקב דדון, תושב עפולה שבתו הצעירה שלי הי"ד נרצחה בפיגוע במגדל העמק, מברך על ביטול מכרז הבנייה בעפולה לאחר שזכו בו רק ערבים.

בית המשפט המחוזי קיבל את טענת התושבים היהודיים וקבע כי הערבים ביצעו "תיאום מחירים" בניגוד לחוק במטרה לזכות במרכז.

דדון שהיה בין ראשי המתנגדים למכרז, מצדיע לבית המשפט. "חבל שעיריית עפולה ומנהל מקרקעי ישראל לא הגיעו למסקנות האלה קודם לכן", אמר דדון, "אני את הדירה שלי בשכונה מכרתי ועברתי לשכונה אחרת.

''הרגשתי מחנק. הרגשתי שאינני יכול להמשיך להתגורר בשכונה שהאופי שלה עומד להשתנות מקצה לקצה. אני מאד שמח על החלטת בית המשפט. אין ספק שהצדק נעשה פה".

שלי דדון
שלי דדוןצילום: באדיבות המשפחה


כאמור, בית המשפט המחוזי בנצרת ביטל את מכרז הקרקעות בעפולה עילית, בו זכו ערבים בכל המגרשים לבניית שכונת בתים צמודי קרקע. הסיבה לביטול המכרז היא תיאום מחירים שנחשף בין רבים מהזוכים במכרז.

השופט אברהם אברהם הורה על ביטול המכרז לאחר שקבע כי העותרים לביטולו הצליחו להוכיח כי חלק ניכר מהמציעים שזכו במכרז פעלו בדרך של תיאום מחירים, וזאת בניגוד לתנאי המכרז האוסרים על ביצוע תיאום שכזה.

לדברי השופט נמצאו שני פגמים בהליכי המכרז. "האחד בניסוח עמום ומטעה של תנאיו, והאחר בתיאום פסול בין מציעים, שניהם פגעו פגיעה קשה בעקרון השוויון שבמכרז".

מעיריית עפולה נמסר בתגובה כי "בית המשפט אמר את דברו ובכך הסתיימה הפרשה שהעסיקה את תושבי העיר עפולה ואף גרמה למחלוקות וסערת רגשות. אנו מקווים שעם סיום הפרשה, העיר תמשיך להתמקד ולהתרכז בפיתוחה ושגשוגה".