רוי ניסני בטקס כשמעליו דגל ישראל.
רוי ניסני בטקס כשמעליו דגל ישראל. צילום: יח"צ

רוי ניסני, נהג המרוצים הישראלי, השיג היום (שני) את הישג השיא שלו בקריירה כאשר סיים במקום השני באליפות העולם למכוניות פורמולה, 3.5 ליטר, שהתקיים במסלול הונגרורינג בבודפשט.

המרוץ התקיים בתנאים קשים תחת גשם שוטף והזינוק התבצע תוך כדי נסיעה אחרי רכב הבטיחות.

כבר בפניה הראשונה, ניסני החליק על המסלול הרטוב - דבר שגרם לו לאבד מיקום ולרדת למקום השמיני. אחרי הקפה אחת ניסני הצליח לעקוף ולהתקדם למקום השביעי ואז החליט לרדת לרחבת הטיפולים להחליף צמיגים.

בחזרה למרוץ ניסני איבד שני מקומות נוספים וירד למקום התשיעי. בהמשך בעקבות החלקה של אחת המכוניות מכונית הבטיחות חזרה למסלול מה שאיפשר לניסני לצמצם פערים. הוא ניצל את העובדה שרכבים נוספים ירדו אל רחבת הטיפולים להחליף צמיגים והתמקם במקום השלישי.

בהקפה ה-16 של המרוץ ניסני קבע את הזמן המהיר ביותר על המסלול - וגם סיפק את העקיפה של היום, כאשר חלף על פני ארליין פאניס הצרפתי בדרך למקום השני. עד לסיום ניסני לחץ על תום דילמן ההולנדי, שהוביל את המרוץ אבל לא הצליח לעקוף אותו.

במסיבת העיתונאים לאחר המרוץ אמר ניסני: "זה היה מרוץ מטורף. מקצה הדרוג בבוקר היה מצוין, אבל תנאי מזג האוויר לא היו לטובתנו. בנוסף האספלט בהונגרוריג הוא חדש ובתוספת המים שעליו הוא הפך לחלק מאד, מה שגרם לי להסתחרר בפתיחה ולאבד מיקום".

"ירדתי עד למקום העשירי ואז קיבלתי החלטה בתוכי לא לוותר ולמרות שהתנאים נראו אבודים להיאבק ולהמשיך להתקדם ואני מאושר שהצלחתי בסופו של דבר לסיים במקום השני'', סיכם הנהג הישראלי.