סטף קרי, סיים את העונה?
סטף קרי, סיים את העונה? צילום: רויטרס

ליגת ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם מגיעה לשלבים המכריעים, והדברים מתחילים לקבל צורה ולהתבהר. שתי קבוצות כבר העפילו לשלבי חצאי הגמר האזוריים, שתי קבוצות אחרות נמצאות במצב זהה ובסיכויים שווים להעפיל גם הן, והאלופה גולדן סטייט בצרות. 

הראשונה להעפיל לשלב חצי הגמר האזורי היא סן אנטוניו. הספרס השלימו ניצחון נוסף, הרביעי ברציפות בסדרה, על ממפיס בתוצאה 95:116 ובכך העפילו אל שלב חצי גמר המערב.

קבוצה נוספת מהמערב שעשויה להעפיל לחצי הגמר, על אף שעוד לא הבטיחה זאת באופן סופי, היא האלופה גולדן סטייט. לאחר הפסד דרמטי במשחק השלישי בסדרה, בו התקשתה להסתדר האלופה ללא כוכבה הגדול סטף קרי, הלילה (בין ראשון לשני) חזר קרי לפרקט, אך כנראה שלא היה זה הצעד הנכון לעשות.

אמנם האלופה שבה לנצח, אבל פציעה נוספת של הכוכב במהלך האחרון של המחצית השניה מעיב על הניצחון, כשבקבוצה חוששים כי קרי סיים את העונה ולכל הפחות ייעדר לתקופה של כמה שבועות. האלופה אמנם הביסה את יוסטון רוקטס בתוצאה 121:94, אבל ללא קרי וכשבשלבים הבאים היריבה תהיה עיקשת יותר, האלופה עוד עשויה לאבד את תואר האליפות בו זכו בעונה שעברה.

בבית המקביל של המזרח, מי שהעפילה גם היא אל שלב חצי הגמר היא סגנית האלופה וקבוצתו לשעבר של דייויד בלאט המאמן הישראלי, קליבלנד קאבלירס. בדומה לסן אנטוניו, גם הקאבס עולים לשלב חצי הגמר בזכות ניצחון רביעי רצוף בסדרה על דטריוט, כשמעל כולם בלט קיירי אירווינג שקלע 31 נקודות, 20 מתוכם במחצית השניה. 

בשלב הבא, שלב חצי הגמר תחכה קליבלנד למנצחת בסדרה הצמודה והמותחת בין אטלנטה לבוסטון. נראה שקליבלנד התחברה בזמן והשחקנים המובילים התעוררו בדיוק בשלב הנכון. זה יספיק לאליפות?