הר הזיתים מתעורר לחיים

מאות עולי הרגל השתתפו בצהריים (שני) באירוע המרכזי בפסגת הר הזיתים ברחבת מלון שבע הקשתות, אשר הופק ע"י משרד התרבות והספורט, עיריית ירושלים וחברת אריאל.

זהו האירוע הראשון מסוגו על פסגת הר הזיתים - מול מקום המקדש, אשר נועד לחגוג בשמחה את מצוות העלייה לרגל בעיר הקודש.

חבר מועצת העיר ירושלים, משה ליאון, נאם באירוע ואמר, "חשיבותה של המצווה להיראות במקום הקדוש מול בית המקדש ממשיכה בשיאה, כאשר כולנו עומדים כאיש אחד בלב אחד בהר הזיתים שמתעורר לחיים".

"אנחנו זוכים להמשיך את המורשת של העם היהודי, בעמדנו על הר הזיתים שבו קבורים קדושי וגדולי העם היהודי", הוסיף, "מעשה אבות סימן לבנים - יש חשיבות גדולה להמשכיות של החיים, בזכרנו את עברנו, כעם ישראל שממשיכים לעמוד כאן היום".

"נמשיך לעלות להר הזיתים בביטחון, אל מול כל אויבנו המנסים למנוע מאיתנו את שיגרת חיינו. בזכות האחדות של עם ישראל ובזכותכם שהגעתם היום לשמוח בשמחת הרגל ובשמחתה של ירושלים - עם ישראל נחוש. ירושלים נחושה. נמשיך לעורר את החיים בכל מקום בירושלים. ירושלים תישאר מאוחדת וחזקה מול העולם כולו לנצח נצחים", הדגיש ליאון.

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב אמרה לחוגגים, "אני נרגשת להיות כאן אתכם ושמחה על ההזדמנות שניתנה לנו לראשונה לערוך אירוע הצדעה להר הזיתים.

"הר הזיתים הוא לא עוד בית עלמין ולא עוד אתר מורשת. הוא מקום שליווה את העם היהודי בהיסטוריה הקרובה והרחוקה שלו - המקום שאליו, לפי המסורת, הביאה יונה עלה של זית לאחר המבול. המקום ממנו היה נהוג לצפות על הר המוריה, ושבו נערך טקס שריפת הפרה האדומה בימי בית שני.

"כשאנחנו כובשים את שבילי ההר ברגלינו, אנחנו סוקרים את אבני הדרך במסע חיינו כאומה –
אנו חולפים על פני קברי הם של מיטב המנהיגים ואנשי הרוח שלנו, הלוחמים והחולמים, שנחים כאן את
מנוחתם האחרונה", דברי רגב.

יוזמי האירוע הם חברי הוועד להגנת הר הזיתים בראשות אברהם לובינסקי. הוועד הבינלאומי שהוקם במטרה להגן על ההר מהתפרעויות הערבים, מקיים לאורך השנה מעקב מתמיד אחר הנעשה בהר הזיתים, כאשר המתנדבים בארץ עוסקים כל העת בפעילויות להגברת הביטחון בהר.

פסח לרנר, נציג הוועד שהגיע לישראל לרגל האירוע, מסר "אנו מודים לשרת התרבות מירי רגב על התמיכה ביום מיוחד זה, כולנו תקווה כי אירוע זה יהפוך למסורת ויתקיים מדי שנה לטובת אלפי המבקרים בהר הזיתים. אנו נמשיך לעקוב ולפעול שכל יהודי יוכל לעלות להר הקדוש בבטחה", סיכם.