הרב עמאר
הרב עמארצילום: פלאש 90

מעמד 'הקבלת פני רבו' של הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת 'כסא רחמים', התקיים אמש באולם 'היכלי מלכות' בבני ברק בהשתתפות רבנים ואישי ציבור המזוהים עם תנועת 'יחד' בראשות אלי ישי.

במהלך המעמד נשא רבה הספרדי של ירושלים הרב שלמה משה עמאר דברים. בדבריו התייחס למחלוקות השוררות בהנהגה החרדית ואמר כי "גם הרבנים צריכים לחפש ולהשתבח זה בזה ולא להתכבד בקלון חבירו, ולראות את מרן ראש הישיבה זה קל לכבד".

הרב עמאר הרחיב אודות הרב מאזוז. "לפני כמה שנים, כשהייתי רב ראשי לישראל, שלח לי פרופסור גדול מכתב שלפי החשבון שהוא עשה כל שנה נחסר לו כמה שניות, וממילא כל הזמנים לא מדויקים. אני לא יודע ולא מבין בזה. מיד שלחתי לראש הישיבה הרב מאזוז וכתב לו תשובה נפלאה, ושלחתי לו. ואמר לי הפרופסור: מי זה הרב הזה שיודע את כל סדרי השמים?"

יו"ר תנועת יחד, אלי ישי, דיבר על הקשר שבין הרב עמאר לרב עובדיה יוסף זצ"ל. "אני תמיד אומר לכולם שהאהבה של מרן למורנו ורבנו שיבדל לחיים ארוכים אמן הייתה מיוחדת במינה. הוא תמיד היה אומר, כשהיה שומע ממנו דברי תורה או חידושים, או אני לא אשכח את האירוע שמרן היה בירושלים, ראש הישיבה אצל מרן, וכתב כמה דברים – איך מרן השתוקק לקבל את המסמך, את הפתק שעליו כתב ראש הישיבה כמה דברים. הוא לא ויתר לקבל את זה.

"אהבתו היתה עצומה אליו. הוא תמיד היה אומר לי, 'אין כמותו בעולם'…מרן מורנו ורבנו הראשון לציון רבי משה שלמה עמאר ה' ישמרנו ויחיהו גם הוא היה מגיע תדיר למרן בתפילת שחרית ביום שני, חמישי, ראש חודש, או באמצע השבוע כשהיו שאלות. כשהוא היה עולה לתורה, מרן היה קם והיה אומר לו 'מורנו הראשון לציון רבי משה שלמה עמאר'. אהבתו הייתה עצומה מאד. וזכיתי להיות ליד מרן הרבה שנים ולראות את תורתו והנהגותיו".

בהמשך נשא הרב מאזוז דברים. "רוחו של מרן הרב עובדיה מרחפת על המעמד הזה. רק בזכותו של הרב עובדיה יש ב"ה כל כך הרבה בחורי ישיבות, מרן ידע לרדת אל העם ולהעלות אותם אליו ואל התורה הקדושה. שתזכו בע"ה בקרוב, בקרוב, בקרוב, לרקוד לכבוד מלך המשיח".