טיול סאגווי. אילוסטרציה
טיול סאגווי. אילוסטרציה צילום: istock

גבר שנפל מסאגווי כשנטל חלק בסיור תיירותי בבירה, תבע את "הפול" ויקבל פיצוי בסך עשרות אלפי שקלים במסגרת הסדר פשרה.

הגבר, בשנות ה-50 לחייו, הגיע עם משפחתו לטיול סאגווי בירושלים.

לדברי עו"ד ליטל ביבר-חייקין, המייצגת את הגבר, הטיול תוכנן בקפידה במשך זמן רב, ולטענת המשפחה, החברה שארגנה את הטיול, מסרה למשפחה, כי הטיול פשוט וקל, ובטוח גם לבני 50 ומעלה, לחסרי ניסיון בנהיגה על סאגווי ולכבדי משקל.

אלא, שלטענת עורכת הדין ביום הטיול התחוור למשפחה כי המציאות שונה לחלוטין. לדברי בני המשפחה המסלול היה זרוע באבנים, סלעי שפה, ופיתולים רבים. דקות ספורות לאחר תחילת המסלול, התנגש אב המשפחה בסלע בצד הדרך, איבד שליטה על כלי הרכב, והוטח בעוצמה בקרקע.

לדבריו, איש מהחברה לא ניגש לסייע לו לקום, ורק כאשר בני משפחתו הבינו כי הוא במצוקה, הם מיהרו לעזרתו. מאותו רגע תם יום הכיף, והמשפחה מיהרה לחזור לביתה בראשון לציון.

מיד לאחר הנפילה, חש הגבר בכאבים עזים בגפיים, שנמשכו כל הדרך חזרה לבית המשפחה. לפיכך, פנה הגבר למוקד רפואה דחופה, שם אובחן שבר בעצם השוקית של רגל ימין, ורגלו גובסה.

לדברי עו"ד ביבר-חייקין, מאותו היום הוא רותק לביתו, נעדר שלושה חודשים מהעסק המשפחתי אותו הוא מנהל יחד עם אשתו, והיה תלוי לחלוטין בסיוע בני משפחתו בביצוע מטלות היומיום.

מבדיקות מול החברה התברר, כי רכבי הסאגווי שברשותה מבוטחים בביטוח חובה מטעם חברת 'הפול'. עורכת הדין פנתה לחברת הפול במכתב דרישה מפורט לפיצויים לרוכב, ולאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה מוסכמת לפיה יפוצה הגבר בעשרות אלפי שקלים.