הגבלות על תנועת משאיות בכבישים לעזה

תנועת משאיות וכלי רכב כבדים בצירים המרכזיים למעבר כרם שלום תיאסר בין השעות 07:00 ל-09:00 בבוקר, ו- 17:00 ל-19:00 אחר הצהרים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

תנועת משאיות וכלי רכב כבדים בכבישי הדרום המובילים לרצועת עזה תיאסר החל ממחר (שני) בשעות הבוקר ואחר הצהרים, במטרה להגביר את בטיחותם של הנהגים ותושבי האזור.

על פי החלטת שר התחבורה תיאסר תנועת משאיות וכלי רכב כבדים בצירי תנועה מרכזיים המובילים למעבר כרם שלום בין השעות 07:00 ועד 09:00 בבוקר, ומ- 17:00 ועד 19:00 אחר הצהרים.

השר כץ החליט על סגירת הצירים בעקבות נתונים שהוצגו בפניו ולאחר בדיקה שנעשתה בנושא, תוך התייעצות ושיתוף פעולה עם משטרת התנועה וראשי הרשויות המקומיות של ישובי הנגב.

"אני נחוש לבצע את ההחלטה למרות התנגדותם של גורמים שונים. שמירה על חיי התלמידים ותושבי הנגב החשופים לסכנות ותאונות בדרכם לבית הספר, קודמת לצורך לספק מוצרים לשלטון החמאס בעזה." אמר השר כץ.

מהנתונים עולה כי מידי יום נעים בכבישי הנגב המערבי כ-2000 משאיות וכלי רכב כבדים, בשעות ההגעה והחזרה של התלמידים ותושבי האזור, המהווים סכנה מוחשית לשלומם.

האיסור על תנועת משאיות בשעות השיא יחול על הצירים הבאים: מצומת בית קמה ועד צומת בית הנשיא (כביש 264), מצומת אופקים ועד צומת מעון (כביש 241), מצומת בית קמה ועד צומת בית הגדי (כביש 293), מצומת רהט דרום ועד צומת הנשיא (כביש 310), מצומת שער הנגב ועד כרם שלום (כביש 232), מצומת צאלים ועד צומת גמה (כביש 222), מצומת צאלים ועד צומת רעים (כביש 234) ומצומת נתיבות ועד מעבר קרני (כביש 25).

בשעות שבהן תוגבל תנועת משאיות וכלי רכב כבדים, ניתן יהיה לחנות באחד מהחניונים הבאים: תחנת הדלק בית קמה (כביש 293), אזור התעשיה רהט (כביש  310), אזור התעשיה אופקים (כביש 241), אזור התעשיה נתיבות, אזור התעשיה בית הגדי (כביש 25) ואזור התעשיה שדרות (כביש 232).

יצוין כי האיסור על תנועת משאיות בכבישים אלה לא יחול על נהגי משאיות המתגוררים בישובים אליהם הגישה הינה אך ורק דרך הכבישים בהם קיים איסור מעבר של משאיות וכן על כלי רכב של צה"ל. הפטור לכלי רכב אלה ינתן על ידי המפקח על התעבורה במחוז הדרום.

חברת נתיבי ישראל הציבה בימים האחרונים עשרות שלטי ענק המציינים את ההגבלות החלות על כלי הרכב הכבדים, בכל הכבישים והצירים שהוגבלו לנסיעה בשעות הבוקר ואחר הצהרים. בימים הקרובים תושלם הצבתם של שאר השלטים בכל אותם צירים בהם נאסרה תנועת משאיות בשעות העומס.