מירי רגב
מירי רגב צילום: Tomer Neuberg/Flash90

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת שרת המשפטים מירי רגב לבטל את החוק להגנת הסופרים והספרים. ביטול החוק יובא מחר להצבעה במליאת הכנסת מתוך כוונה להביא לביטולו של החוק עוד לפני שבוע הספר.

''חוק הספרים'' שאושר בשנת 2013 עורר מחלוקת לגבי יעילותו. עם כניסתה לתפקיד, הורתה שרת התרבות להקים ועדה בראשות מנכ"ל משרד התרבות, יוסי שרעבי, לבחינת החוק להגנת הספרות והסופרים בישראל.

בתום עבודת הוועדה הוצגו ההמלצות בפני השרה, שהחליטה כי יש לבטל את החוק לאלתר ולא להמתין עד תום תקופת הוראת השעה, נוכח כשלים רבים שנתגלו על ידי הועדה במהלך ישום החוק.

"החוק לא העמיד את האזרח בראש סדר העדיפויות ולא הצליח להוביל למחיר ספרים שווים לכל נפש ולכן כשל", אמרה רגב. ''חשוב מאוד שכבר בשבוע הספר יוכלו האזרחים ליהנות ממחירי מבצע אטרקטיביים ומתחרות חופשית ללא מגבלות כל שהן''.

''אמשיך לפעול גם בכדי לבטל את הבעלות הצולבת שעדיין מהווה חסם בשוק, מונעת תחרות ופוגעת במו"לים רבים בצרכני הספרים ובסופרים עצמם", הבטיחה רגב.

היא הוסיפה כי ''ספרים הם מצרך תרבותי בסיסי ונדרש ויש לדאוג לכך שהם ירכשו במחיר השווה לכל נפש עבור כל אזרחי המדינה ללא קשר ליכולתם הכלכלית. הנגשת הספרות  תקדם גם את הסופרים והמשוררים ותיתן להם במה רחבה יותר".