משרד החינוך מנסה לבלום עיצומי המורים

משרד החינוך פנה לבית המשפט בבקשה להוציא צווי מניעה נגד השבתת הטיולים השנתיים והפעילויות החוץ בית ספריות.

רעות הדר , כ"ג בניסן תשע"ו

יו"ר ארגון המורים רן ארז
יו"ר ארגון המורים רן ארז
צילום: עצמי

משרד החינוך פנה היום (ראשון) לבית המשפט בבקשה להוצאת צווי מניעה נגד השבתת הטיולים השנתיים והפעילויות החוץ בית ספריות שמתכנן ארגון המורים.

במשרד החינוך מבהירים כי לארגון המורים אין כל עילה להשבית את הטיולים השנתיים ואת הפעילויות החוץ בית ספריות, מאחר שהארגון חתום על הסכמים קיבוציים בהם התחייב לשקט תעשייתי עד לתאריך ה-31.8.2017.

כזכור, ארגון המורים הודיע על שביתת הטיולים והפעילויות כאות הזדהות עם שביתת בוחני הנהיגה. יושב ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית, אליאב בטיטו, הודיע היום על השבתת כלל הלימודים בתיכונים ביום שלישי הקרוב והצהיר "נשקול להשבית גם ביום רביעי, לא ניתן שירמסו אותנו".

בחודשים האחרונים מקיים משרד החינוך עשרות פגישות עם נציגי ארגון המורים. לצד הפגישות, מקיימים המשרד והארגון חלופת מכתבים כמעט מדי יום כאשר רק לאחרונה טופלה סוגיית האנגלית וכן גובש מתווה לרפורמה עם מורי השל"ח. לנוכח זאת, אומרים במשרד, כי החלטת הארגון תמוהה ובלתי ברורה, "אין לנו מושג על מדוע הושבתו הטיולים והפעילויות החוץ בית ספריות".

עוד אומרים במשרד, כי ההחלטה בדבר עיצומי הטיולים מהווה נזק מצטבר למערכת החינוך, מאחר שהיא מצטרפת לסדרה של עיצומים ואיומים שאירעו במהלך החודשיים האחרונים. 

במשרד החינוך מזהירים כי ביטול הטיולים מהווה פגיעה קשה בתלמידים. בשל הסמיכות לתקופת הבגרויות לא ניתן יהיה לקיים את הטיולים במועדים חלופיים. בזמן הבגרויות רבים מהתלמידים יהיו עמוק בתוך מבחני הבגרויות. רבים אחרים בכלל עומדים לסיים את לימודיהם במערכת החינוך ועומדים לפני גיוס.

''מעבר לנזק הערכי והלימודי השביתות גורמות לנזק כלכלי – ביטול הזמנת אוטובוסים, לינה באכסניה וכניסה לאתרים לאומיים''. במשרד החינוך מדגישים כי הכרעה בכל נושא באשר הוא, ראוי שתעשה סביב שולחן הדיונים ולא תחת איומים והשבתות.