שקד בכנס הפורום המשפטי למען ישראל

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) השתתפה הערב (ראשון) בכנס הפורום המשפטי למען ישראל והתייחסה בין היתר לסוגיית מינוי השופטים, הביקורת על הפרקליטות ופיצול תפקידי היועמ"ש.

''בית המשפט מתעסק בנושאים שהוא לא אמור לעסוק בהם, בקביעת מדיניות במקום יישוב סכסוכים", אמרה שקד וסיפרה כי מפלגת כולנו מונעת את קידום פסקת ההתגברות. 

השרה אמרה כי גוף הביקורת על עבודת הפרקליטית חייב להיות מעוגן בחקיקה. ''במשך שנים ניסו לא מעט פוליטיקאים לעגן את הגוף בחקיקה ולא הצליחו. ולכן ציפי לבני מאחר ולא הצליחה החליטה לעשות מעשה ולהקים את הגוף בצורה מנהלית". 

היא הביעה תקווה שעיגון גוף הביקורת יושלם במהרה. ''אם יו"ר ועדת החוקה ח״כ סלומיאנסקי יצליח לסיים את החוק הזה עד סוף יולי זה יהיה הישג. אני סומכת על חברי ועדת חוקה והיו״ר ניסן סלומיאנסקי שיעשו עבודה שתפאשר ביקורת אמיתית על גופי התביעה ומצד שני לא תסרס את גופי התביעה".

שקד הדגישה את הצורך למנות שופטים שמרניים ולמנוע מבית המשפט להתערב בעבודת הממשלה. ''בית המשפט אקטיביסטי מדי ואני רוצה שופטים שמרניים יותר. אנחנו נשב יחד ומכלל המועמדים אני מקווה שנגיע לרביעייה הכי טובה שיש. כן ראוי שבית המשפט יתהדר במשפטנים מהמעלה הראשונה אבל גם שחושבים מחוץ לקופסא''.

שקד: פיצול תפקידי היועמ"ש - לא בשנה הקרובה

באשר ליוזמתה לפצל את סמכויות היועץ המשפטי לממשלה, שקד הסבירה כי ראש הממשלה נתניהו מתנגד למהלך וגם היועמ"ש הנוכחי מנדלבליט. ''אני כאמור לא עושה דברים שהם חסרי סיכוי. בשנה הקרובה זה לא משהו שיהיה על הפרק אבל כן זה דיון חשוב ואני מקווה להקים צוות שיבחן את העניין".

שרת המשפטים אמרה עוד כי יש להשוות את תנאי החוק ביהודה ושומרון עם אלו שבתוך הקו הירוק. "חוקיים בסיסיים לא חלים ביהודה ושומרון, ומטרתי היא שתוך שנה תהיה השוואת תנאים, באמצעות צו אלוף או בהשוואת חקיקה", אמרה שקד.

שקד קראה לצעירים להתמודד על תפקידים במשרד המשפטים. "כוח האדם במשרד המשפטים הוא איכותי מאוד ובעזרת הכוח הזה והכוח הפוליטי והרבה עבודה קשה אנחנו מצליחים. אני קוראת ומעודדת צעירים להתחרות על תפקידים במשרד המשפטים כדי להעצים את הכוח הזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו