לוחם הלח"י תוקף את הממשלה

לוחם הלח"י עזרא יכין מותח ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה והמערכת המשפטית בפרשת החייל היורה מחברון.

"זה לא גבורה להרוג ערבי שלא יכול לירות שהוא פצוע. זה חובה. יש כל מיני סוגים של מלחמות – במלחמה באים שבויים ומרימים ידיים – אסור לפגוע בהם. אבל זו שנאת ישראל נטו שכוונתה רק להרוג יהודים – הם מסיתים את המנהיגים שלהם – וזה ההבדל. הם לא צריכים לחיות", הוא אומר בראיון לערוץ 7.

הוא אומר כי החייל "לא היה צריך להרוג את המחבל. המחבל היה צריך למות לפני שיבוא עם הסכין. אפשר למצוא דרכים לדעת מי מהם פוטנציאל להרוג יהודים – ולהרוג אותם לפני שהם באים. יש לנו אפשרות לגלות את זה".

יכין טוען כי שר הביטחון לא עומד במילותיו שלו – לגבי הטרור. "יעלון, לפני שנכנס לפוליטיקה כשהשתחרר מהצבא הופיע בפני חיילים ואמר, 'הקם להורגך השכם להורגו'. עכשיו הוא מתכחש לדבר הזה. הוא מטיל את האחריות על החייל המסכן הזה – זורק עליו את זה? לדעתי פה יש מחדל של הממשלה".

"אנחנו נותנים להם אפשרות להרוג אותנו ואחר כך חושבים איך להתגונן", אומר יכין ומוסיף, "במקום להחריב את עזה – החרבנו את גוש קטיף. למה? מפני שהשארנו אותם בחיים במקום להשמיד אותם. היום אנחנו רק מתגוננים. מה זו כיפת הברזל? היא הצילה את הערבים של עזה – את שונאי ישראל. כי אם היא לא היתה קיימת – לא היתה ברירה והיינו הורגים אותם".

לטענתו הבעיה המרכזית היא מחשבתית – ומקורה בתבוסתנות. "אנחנו לא רוצים לנצח. רוצים להשאיר את האויבים שלנו בחיים. רק מה? העם רוצה שלא יהרגו אותנו – אז רוצים להרגיע את העם ומייצרים כל מיני תוכניות התגוננות. בכל חנות צריך להיות מאבטח, במקום שהם יגנו על עצמם? עם שלא רוצה לנצח את האויב - יש לו בעיה. אסור לנו לחכות. צריך להריח מאיזה מקום רוחשת השנאה שמאיימת עלינו – לתקוף ולהרוס. מתחילים לחפור מנהרות? זו עילה למלחמה. נכנסים לעזה".

מה דעתך על התנהלות המערכת המשפטית בכל הנושא הבטחוני?

"בעבר אמרו - בימים ההם בימי שפוט השופטים – 'איש הישר בעיניו יעשה'. בימינו – כל איש העקום בעיניו יעשה. אדם רואה דרך ישרה מחפש את הדרך העקומה. מי שעושה משהו ישר – אוסרים אותו. מי שעושה משהו למען עם ישראל – זו בעיה. האויב שלנו נמצא בידינו ואנחנו מתנהגים כאילו אנחנו בני ערובה בידיהם. צריך להתנהג הפוך – אתם פוגעים בנו, תשלמו".