בבית הכנסת בפלורידה ממשיכים בשגרה

בעקבות הדיווח על כוונה שסוכלה לבצע פיגוע בבית כנסת בפלורידה מבהירים ראשי המרכז היהודי במקום כי הפעילות בבית הכנסת נמשכת כרגיל.

יוני קמפינסקי , כ"ד בניסן תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: istock

מנהלי המרכז היהודי באבנטורה, פלורידה, מבהירים הבוקר (שני) לערוץ 7 כי הם אינם מתייחסים לדיווחים לפיהם סיכל ה-FBI פיגוע בבית הכנסת, וכי הם מחכים לתוצאות הסופיות של החקירה.

מנהלי המרכז היהודי באבנטורה פרסמו בעקבות הדיווח פנייה לחברים ולציבור, בה הם מדגישים כי השגרה במרכז נמשכת.

"כפי שאתם יודעים מהדיווחים בחדשות המקומיות, כוחות אכיפת החוק עצרו ביום שישי חשוד בודד באבנטורה בעקבות חשדות של ממש לפעילות טרור. מנהיגות הקהילה שלנו תודרכה ע"י הרשויות וגופי הביטחון של הקהילה היהודית לגבי המצב. הרשויות הבהירו כי בית הכנסת ובית הספר לא היו בסכנה במהלך החקירה והמעצר וכי אין איומים מסוימים אשר מכוונים אלינו כרגע", נאמר בפנייה.

"היו בטוחים כי נהלי הבטיחות שלנו יעילים ובתוקף וזה כולל תיאום צמוד עם כוחות אכיפת החוק המקומיים כדי לאבטח את ביטחון המוסד שלנו וביטחון החברים, הילדים, אנשי הצוות והמבקרים", הוסיפו. "נמשיך לבחון את הנהלים שלנו תוך התייעצות עם יועץ הביטחון שלנו ובכירי כוחות הביטחון על מנת שנבצע כל מה שצריך כדי לאבטח את ביטחון בית הכנסת והחברים".

"חשוב לציין כי בית הכנסת ובית הספר יהיו פתוחים וימשיכו בשגרה במשך כל השבוע", הדגישו מנהלי המרכז.

על פי דיווחים בכלי תקשורת מקומיים בפלורידה, סוכנים של ה-FBI עצרו בפלורידה אדם שתכנן לפוצץ מטען חבלה בבית כנסת בדרום המדינה. גורמים רשמיים אמרו כי סוכנים שהתחזו למחבלים חברו אל החשוד והצליחו לסכל את התכנית.

עוד דווח כי החשוד הוא אדם שככל הנראה התאסלם לאחרונה, וכי בית הכנסת לא היה נתון בסכנה מאחר והחשוד נעצר לפני שהצליח להוציא לפועל את הפיגוע. על פי הדיווחים התכוון החשוד להשליך מטען חבלה על בית הכנסת ביום שישי האחרון, בזמן תפילות חג שביעי של פסח.