השר אקוניס בחברון: רכישת הבתים חוקית

שר המדע אופר אקוניס ביקר בקרית ארבע-חברון: יישוב הארץ קרוב ביותר ללבי. אוודא ככל יכולתי שאכלוס הבתים שנקנו כחוק יתבצע בהקדם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשע"ו

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס (הליכוד) ביקר היום (שני) בקריית ארבע-חברון, התפלל במערת המכפלה ופגש במתיישבים שפועלים לגאולת הבתים בעיר האבות.

בבית השלום נפגש השר אקוניס עם חברי עמותת ''הרחיבי מקום אהלך'' העוסקת בגאולת בתים ועם אנשי תנועת ההתיישבות נחלה. את הביקור ליווה ראש מועצת קרית ארבע-חברון מלאכי לוינגר.

אקוניס שמע הסבר מפורט כיצד מתבצעות רכישות הבתים בחברון והתוודע מקרוב לפרטי התהליך. "אין כל חדש תחת השמש", אמר. ''מה שקורה היום בחברון בנושא רכישת הבתים הוא המשך ישיר למה שעשו יחידים ומשפחות בעשרות השנים האחרונות. משפחת רוקח הרי קנתה בכספה דונמים רבים של אדמה בתל אביב. על אדמה זו יושבות היום שכונות צפון תל אביב".

במהלך הסיור נוכח אקוניס לראות שהעסקאות מתבצעות בצורה יסודית וחוקית. "אין ולא צריכה להיות שום מניעה שיהודים יוכלו לממש את הנכסים אותם רכשו כחוק", אמר השר.

בנוגע לבית המכפלה, הנמצא מול חניית רכבים של מערת המכפלה, ציין שר המדע כי "העמדת מוכרי הבתים בחברון לדין ע"י הרשות הפלשתינית היא ההוכחה הטובה ביותר לאמיתות הקניה ע"י יהודים. בעיניי ראיתי את כתב התביעה בו מציינים הערבים במדויק את הבית והחלקה שנמכרו".

אקוניס שהגיע מלווה באבטחה כבדה לביקור היום, חייך כאשר שם לב עד כמה קרובים הבתים שנרכשו, בית רחל ובית לאה, למערת המכפלה. "יכולתי ללכת ברגל, זה כל כך קרוב", אמר למאבטחיו.

במהלך ארוחת הצהרים בבית השלום, שמע השר מקרוב על הקשיים שמערים המנהל האזרחי בגיבויו של שר הביטחון על הבאים לרכוש בתים בחברון. ''עניין ישוב הארץ קרוב ביותר ללבי ואעשה מה שאוכל על-מנת לוודא שאכלוס הבתים שנקנו כחוק יתבצע בהקדם.

''את מה ששמעתי וראיתי כאן היום אביא בפני ראש הממשלה ואדרוש את כניסת המשפחות לבתים", הבטיח אקוניס.