בשורה לעובדי מוסדות החינוך הדתיים

הסכם קיבוצי חדש נחתם בין הסתדרות הפועל המזרחי לארגון מוסדות החינוך הדתיים. ההסכם ישפר את תנאי ההעסקה ותנאי השכר של אלפי עובדים.

רעות הדר , כ"ד בניסן תשע"ו

הסכם קיבוצי חדש נחתם היום (שני) בין הסתדרות הפועל המזרחי לארגון מוסדות החינוך הדתיים. ההסכם החדש ישפר את תנאי ההעסקה ואת תנאי השכר של אלפי עובדי החינוך הדתי.

בטקס שנערך בכפר המכביה נכחו בין היתר נציג העובדים אבי סולימן, מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט, יו"ר ארגון מוסדות החינוך הדתיים שמוליק ביבר, מנכ"ל ''הודיות'' אלי שטיין ומנהל האגף לאיגוד מקצועי ב"הפעול המזרחי" עו"ד אביגדור קולא.

על ההסכם עמלו למעלה משנתיים נציגי ארגון מוסדות החינוך הדתיים ונציגי הסתדרות הפועל המזרחי, כשהמטרה היא לשמר את הצלחת מוסדות החינוך לצד שמירה וקידום מעמדם של המועסקים במוסדות חינוך אלה.

אבי סולימן, מזכ"ל ההסתדרות הפועל המזרחי, אמר "אנו כציבור שומר תורה ומצוות צריכים ללמוד גם את ההלכה היהודית בעניין זה. ההלכה היהודית אכן שמה דגש על מערכת יחסי העבודה שבין מעסיק לעובד".

שמוליק ביבר, יו"ר ארגון מוסדות החינוך הדתיים אמר כי "שיתוף הפעולה בין כל הגורמים הביא לידי הסכם טוב וחשוב עבור אלפי עובדים בחינוך הדתי ששיפר את תנאי העסקתם ותנאי פרישתם".