כרום מספר אחת

מהפך בשוק הדפדפנים למחשבי PC. כרום עקף לראשונה את אינטרנט אקספלורר והפך לפופולארי ביותר. פיירפוקס ממשיך להידרדר.

דורון רותם שני , כ"ה בניסן תשע"ו

מוביל גם בשוק ה-PC. כרום, הדפדפן של גוגל
מוביל גם בשוק ה-PC. כרום, הדפדפן של גוגל
עיצוב תמונה

כרום, הדפדפן מבית גוגל, הוא כיום הדפדפן המוביל גם בשוק ה-PC. כך עולה מנתונים שפרסם אתר המעקב NetMarketShare. במהלך אפריל האחרון עקף כרום לראשונה בהיסטוריה את אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט.

לפי הנתונים שפורסמו הגיע כרום לנתח שוק של 41.66%. בקמביל רשם אינטרנט אקספלורר נתח שוק של 41.35%. הנתון הזה מרשים עוד יותר אם בודקים מה קרה ממרץ האחרון בלבד: כרום עלה ביותר מ-2.5% ממרץ. נתח השוק שלו אז עמד על 39.09% לעומת 43.40% של אקספולרר.

אחת הסיבות למהפך היא מיקרוסופט עצמה. זו, עם ההשקה של Windows 10, השיקה גם דפדפן חדש - Edge - במהלך אמיץ בו היא נפרדה מאקספלורר, שנחשב למותג בעייתי. עם זאת, Edge לא ממש תפס את הקהל. נתח השוק שלו עומד על 3.85%, הרבה פחות מנתח השוק של Windows 10.

עם זאת, העלייה של כרום לא נרשמה על חשבונו של אקספלורר בלבד. גם השימוש בפיירפוקס, דפדפן הקוד הפתוח של ארגון מוזילה, הולך ויורד בהתמדה. הוא הגיע באפריל לנתח שוק נמוך של 9.97% בלבד. גם זקני השבט מתקשים להיזכר מתי נתח השוק שלו היה נמוך כל כך.

יחד עם שוק הדפדפנים למכשירים הניידים שולט למעשה כרום כיום לחלוטין. הוא נהנה מנתח שוק של 49.3% מהשוק הנייד. סאפארי של iOS במקום השני עם 29.33%. ומה עם אקספלורר? נתח השוק שלו זהה לנתח השוק של מערכת ההפעלה שלו, באופן לא מפתיע, והוא עומד על 3.83% בלבד.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il