אילוסטרציה
אילוסטרציה Office XP

כולם מכירים ורבים משתמשים בהודעות אס.אם.אס עם לבבות או פרחים. בפעם הבאה שאתם עושים זאת - היזהרו.

זוג טרי שרק התחתן סיים את דרכו המשותפת בגלל הלבבות שהבעל גילה בטלפון של אשתו למחרת החופה וטען שהיא בוגדת בו. בסופו של הליך קצר בני הזוג התגרשו.

האישה, באמצעות עו"ד טל איטקין, מומחית לדיני משפחה, לא הסתפקה בגט והגישה בקשה לבית הדין הרבני בחיפה לקבל את דמי הכתובה ופיצויים בטענה שבעלה התגרש ממנה ללא סיבה מוצדקת.

בפני הדיינים טען הבעל, רופא במקצועו, כי אשתו בגדה בו ולהוכחה הציג מסרונים שקיבלה, למחרת החופה, מחבר לעבודה שכתב לה "חיבוקים ונשיקות" בתוספת לבבות.

בתגובה אמרה האישה כי מדובר בחבר לעבודה שלא הגיע לחתונה וכל מה שהוא עשה היה "לברך אותה". לדבריה, שאושרו בעדותו של החבר לעבודה "מסרון עם לבבות אינו חריג" כי הוא שולח כך לכולם. עוד טענה האישה שבעלה עזב אותה רק אחרי 9 חודשים ו"הטענה על המסרונים נועדה להצדיק את עזיבתו".

הדיינים, הרב יצחק אושינסקי, הרב דוד גרוזמן והרב אברהם דב זרביב, קיבלו את טענות האישה שלא הוכח קשר בין האישה לחבר מהעבודה וכי הבעל נשאר איתה עוד כמה חודשים למרות המסרונים שהיו בעיניו חשודים.

"לצערנו, בעידן דורנו אנו, אף מסרונים בהם נאמר אני אוהב אותך או משלוח לבבות, אינם מורים על חשש לבגידה, ובייחוד כשהם נשלחים על ידי מכר יום לאחר החתונה, כך שאף העיתוי לא נראה חריג", כתבו הדיינים.

בית הדין פסק שהבעל ישלם לגרושתו את דמי הכתובה בסך 18,000 שקל וכן נקבע ברוב דעות שהוא ישלם עוד 18,000 שקל כפיצוי על ש"פירק את הנישואין ללא עילה הנראית לעין".