נאוה בוקר
נאוה בוקרצילום: אריה מינקוב

חברת הכנסת נאוה בוקר (ליכוד) מתחה היום (שלישי) ביקורת על החלטת הפרקליטות הצבאית לגייס את עו"ד נדב ויסמן כדי שישמש תובע במשפטו של החייל אלאור אזריה, שירה למוות במחבל בחברון.

לדבריה, "קשה להשתחרר מהתחושה שמתנהל כאן מסע רדיפה חסר תקדים נגד לוחם מצטיין בצה"ל".

"הציבור רוצה לקבל תשובות: כיצד ייתכן שמערכת שלמה מתגייסת כדי להביע גינויים חריפים ולהוציא הדלפות מחומרי החקירה? מה מנסים לשדר לנו בפרקליטות, מה מנסים לשדר לחיילי צה"ל? שדינם נחרץ מראש?", תהתה בוקר.

"אני קוראת לראשי המערכת הצבאית לקחת פסק זמן, לעצור רגע ולחשוב. האם זו הדרך שבה רוצים להתנהל מול לוחם שניטרל מחבל", הוסיפה.

כזכור, העיתון "ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר כי בתביעה הצבאית החליטו לחזק את השורות ולהסתייע בעורך דין פרטי מהשורה הראשונה במשפטו של החייל.

לצורך כך גוייס איש מילואים של הפרקליטות הצבאית, עו"ד נדב וייסמן המשמש שותף בכיר במשרד עורכי הדין הגדול בארץ שיהיה התובע במשפט.

עו"ד וייסמן הוא סא"ל במילואים אשר שירת בפרקליטות הצבאית ושימש תובע במילואים בכמה תיקי דגל, בהם פרשת סמ"ר אסף וקסמן ז"ל שנהרג בהתהפכות נגמ"ש ופרשת לוחם דובדבן סמל רועי דרור ז"ל שמת מהתייבשות במהלך אימון.

בדיווח נאמר כי התביעה הצבאית זקוקה לתגבור כוחות משמעותי מול סוללת עורכי הדין המייצגים את החייל היורה - הכוללת בין היתר את סגן הפצ"ר לשעבר, אל"מ במיל' אילן כץ, עו"ד איל בסרגליק ועו"ד בני מלכה.