משרד המדע זקוק לעזרתכם

משרד המדע מחפש רעיונות ומיזמים פורצי דרך שישנו את העולם וייצגו את ישראל בכנס חדשנות בין-לאומי.

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשע"ו

שר המדע אקוניס
שר המדע אקוניס
פלאש 90

משרד המדע מחפש אחר יזמים וחוקרים בעלי רעיון פורץ דרך שייצגו את ישראל בכנס החדשנות הבין-לאומי היוקרתי Falling Walls Berlin.

הכנס אשר נערך מדי שנה בברלין בקירוב לתאריך נפילת החומות, מבוסס על עקרון "נפילת החומות" בכל תחומי הידע האנושי – למען חברה וסביבה טובות יותר. הכנס מושך אליו מדי שנה את בכירי החוקרים והחוקרות, היזמים והיזמות, כמו גם אנשי עשייה חברתית המובילים בתחומם.

לפני כשנה זכתה במקום הראשון בתחרות בישראל שני אליצור שהציגה שיטה חדשנית להפקת מימן כתחליף דלק, הצגה שזיכתה אותה במקום השלישי המכובד ביותר בתחרות הבינלאומית בברלין.

השנה החל משרד המדע, בשיתוף האקדמיה הלאומית למדעים, האוניברסיטה העברית והטכניון, בקריאה למועמדים להגיש את הצעותיהם לתחרות בישראל. שלושה זוכים שיזכו בתחרות, שתתקיים ב-7 ביוני בירושלים, יקבלו מימון לנסיעה לכנס וייצגו את ישראל כמדינה פורצת דרך.

"האופי הישראלי מתמחה בהמצאת רעיונות חדשניים, פורצי דרך ומשני מציאות" אומר שר המדע אופיר אקוניס, "טבעי שהיזמים הישראלים ישתתפו ויבלטו גם בכנס בינלאומי שחרת על דגלו את נושא החדשנות".

בדומה לנהוג באירוע בברלין, יוצג הרעיון באנגלית, עד שלוש דקות ובעזרת שלוש שקופיות בלבד. הרעיון יכול להיות מכל תחום מחקר או שילוב בין מספר תחומים שונים והוא יוצג בפני ועדת שיפוט שתורכב מנציגי משרד המדע, האקדמיה הלאומית למדעים, האוניברסיטה העברית, הטכניון והאקדמיה הצעירה.

התחרות מיועדת לבעלי תואר ראשון אשר לא עברו יותר מ-10 שנים מזמן קבלת התואר, בעלי תואר שני שלא עבר יותר מ-7 שנים מזמן קבלת התואר או בעלי תואר שלישי שלא עברו יותר מ-5 שנים מאז קבלת התואר. כמו כן רשאים להגיש סטודנטים או פוסט-דוקטורנטים פעילים.

ניתן להגיש מועמדות באתר המשרד עד ל-8 במאי בשעה 17:00. נוסף על הגשת המועמדות המקוונת, על המועמדים להגיש סרטון וידאו של עד 60 שניות שבו מציגים עצמם, את הרקע שלהם ואת הרעיון בפשטות, ללא מצגת. 

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il