מדוע ישראל שותקת לנוכח הכחשת שואה?

ד"ר אפריים זורוף טוען כי במדינות הבלטיות יש ניסיון לסלף את היסטוריית השואה, "הפרלמנט הליטאי שינה את ההגדרה של רצח עם".

בני טוקר , כ"ז בניסן תשע"ו

מדוע ישראל שותקת לנוכח הכחשת שואה?-ערוץ 7
נרטיב השואה ישתנה. זורוף
חזקי עזרא

צייד הנאצים ד"ר אפריים זורוף, מנכ"ל מרכז ויזנטל בירושלים, אומר לערוץ 7 כי במדינות מזרח אירופה יש היום נסיון מסוכן לשכתב את  היסטוריית השואה, כלשונו.

"כידוע, בניגוד למדינות מערב אירופה ששם המקומיים לא השתתפו בפועל בהשמדת היהודים, אלא רק סייעו לנאצים, הרי שבארצות מזרח אירופה: ליטא, לטביה, אוקראינה, בלארוס וקרואטיה, המקומיים השתלבו במלאכת ההשמדה. בליטא כל רבדי החברה הליטאית, החל מרופאים וההנהגה האינטלקטואלית היו שותפים לרצח היהודים, את העובדה הזאת הליטאים רוצים היום להעלים", מציין זורוף.

לדבריו, "בליטא לא מכחישים את השואה, אבל מנסים לומר שהגרמנים והאוסטרים באו לליטא ורצחו את היהודים. הם אומרים שאולי היו כמה חוליגנים שעשו מה שעשו אבל רוב העם הליטאי רצה לעזור ליהודים וזה שקר וכזב".

זורוף מציין עוד כי יש גם ניסיונות מסוכנים להשוות בין השואה לפשעי הקומוניסטים, "הניסיון לטעון שפשעי הקומוניסטים רעים באותה מידה כמו פשעי הנאצים היא עוות ההיסטוריה, רק לנאצים הייתה אידיאולוגיה פנאטית להשמדת כל יהדות העולם, ורק הם ביצעו רצח תעשייתי".

"הניסיון של מדינות מזרח אירופה לגמד את השואה, עלול להביא לביטולו של יום השואה הבינלאומי", טוען זורוף. "הם בעצם רוצים לקיים יום זיכרון לכל קורבנות המשטרים הטוטאליטריים. אם מדינות העולם יקבלו את ההצעה הזאת, אז למה באמת לציון יום שואה נפרד. לצערי מדינת ישראל שותקת מסיבות כלכליות ומדיניות וזה מסוכן מאוד".