תקיפה בעזה
תקיפה בעזה Photo by Abed Rahim Khatib/Flash90

מטוסי חיל האוויר תוקפים מטרות של חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי הפצמ"רים הנמשך לעבר כוחות הנדסה של צה''ל הפועלים בסמוך לגדר המערכת.

הקבינט המדיני ביטחוני יתכנס היום כדי לדון בהסלמה של הימים האחרונים.

מאז יום רביעי ירו ארגוני הטרור הפלסטינים מספר פעמים לעבר כוחות ההנדסה. אתמול בבוקר נחשפה מנהרה נוספת שנחפרה מרצועת עזה. המנהרה שנחשפה, בעומק 28 מטרים, אותרה מתחת לגדר המערכת וחדרה כמה עשרות מטרים לשטח ישראל.

שעות ספורות לאחר מכן בוצע שוב ירי פצצות מרגמה מרצועת עזה, הפעם לעבר המועצה האזורית אשכול.

אמש התייחס שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, למתיחות בדרום בטקס נעילת אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה שנערך בקיבוץ יד מרדכי. "המאבק, לדאבון הלב, לא תם, אך כיום ישראל היא מדינה משגשגת, בעלת עוצמה צבאית וביטחונית יוצאת דופן, שגורלה בידיה והיא נלחמת באופן חסר פשרות באויבי. אנו חותרים לשלום בכל מאודנו, ומושיטים ידנו לעמי האזור.

בד בבד נדע לגדוע כל כוונת זדון, ולרדוף את אויבינו לאורך הגבולות, בתוכם, ואף הרחק מהם. אנו עושים זאת בנחישות, אך גם בתחכום וביצירתיות, באחריות ובשיקול דעת".

לסיום אמר יעלון כי "גם היום ראוי שידעו דורשי רעתנו - הן של אזרחי ישראל והן של היהודים באשר הם - כי נדע להניח את ידנו עליהם, והם לא יהיו חסינים, באף לא מקום אחד ברחבי העולם. ראוי שידעו זאת גורמי הטרור לא הרחק מכאן, ברצועת עזה, שאם ינסו לשבש את חיינו, הם יוכו קשות".