"השכונות הערביות - גידול ממאיר"

השר לשעבר חיים רמון קרא להיפרד מהשכונות הערביות בירושלים: "הן גידול ממאיר, עוד עשר שנים הגבעה הצרפתית תהפוך לגבעה הפלסטינית"

חזקי ברוך , כ"ט בניסן תשע"ו

חיים רמון
חיים רמון
צילום: Alice Kohn

השר לשעבר חיים רמון הזהיר באירוע שבתרבות בגבעה הצרפתית בירושלים כי אם המדינה לא תקבל את תכניתו, להיפרדות מהכפרים הערביים מסביב לירושלים, העיר תפסיק להיות יהודית.

"אם לא נציל את ירושלים כעיר יהודית לא נציל את מדינת ישראל כמדינה יהודית", קבע רמון. "בעוד עשר שנים הגבעה הצרפתית תהיה הגבעה הפלסטינית".

"כשראש העיר ברקת אומר שעיסאוויה, מחנה הפליטים שועפט וכפר עקב הם בשר מבשרה של ירושלים - יש לי ויכוח איתו, כי אני חושב שהם גידול ממאיר על בשרה של ירושלים", הוסיף רמון. "ברקת, כשהחל גל הטרור, קרא לכל תושבי ירושלים להצטייד בנשק. הוא למעשה קרא ל-320 אלף פלסטינים להצטייד בנשק. אם הייתי פלסטיני, והיו תופסים אותי עם סכין, הייתי אומר שראש העיר אמר לי להתחמש".

"60% מהפיגועים בירושלים מקורם בכפרים הפלסטינים", פירט השר לשעבר, שהיה מיוזמי הקמת גדר ההפרדה ביו"ש. "ל-320 אלף פלסטינים יש תעודות כחולות. אם הם יחליטו להצביע לעירייה, ראש העיר הבא יהיה הנכד של המופתי. וכל התענוג הזה עולה לנו שלושה מיליארד שקל בשנה".

רמון קרא להכיר בכך שסיפוח הכפרים לאחר מלחמת ששת הימים היה טעות. "לטעות זה אנושי לדבוק בטעות זה אידיוטי. אם היה נביא ב-67 שרואה מה יקרה אחרי 50 שנה היה שוכב על הגדר לא היה נותן לעשות דבר כזה".

השר לשעבר רמון עומד כיום בראש תנועת "המטה להצלת ירושלים היהודית", בה חברים קציני צבא ומשטרה לשעבר, אנשי אקדמיה ואנשי ציבור רבים. התנועה קוראת להיפרד מ-22 כפרים ושכונות פלסטיניות, שסופחו לירושלים בשנת 1967.