עמונה
עמונהצילום: גידי שרון, הסברה עמונה

מטה עמונה מגיב לפרסום הערב (מוצאי שבת) בעיתון "הארץ" לפיו המדינה נערכת להקמת ישוב חדש עבורם באזור הישוב שילה עם 139 יחידות דיור, זאת בעקבות החלטת בג"ץ להרוס את המקום.

"זמביש לא מייצג אותנו. הבהרנו והדגשנו עשרות פעמים לאמנה לראשיה, למשרד הביטחון ולאחרים - אנחנו לא מתפנים. לא יקנו אותנו בכסף ולא בנדל"ן. אנחנו מברכים על הקמת כל יישוב חדש בארץ ישראל וביהודה ושומרון אך שיהיה ברור לכולם:זה לא עבורנו ולא על חשבוננו", נאמר בהודעה.

"זו הזדמנות לומר בצורה ברורה לכל מי שמנסה לסחור בנו מאחורי גבנו: אנחנו לא בעניין. אנחנו לא חיילי פלסטיק של אף אחד. אנחנו כאן כדי להישאר עד הסוף, וליצור מציאות חדשה: עברו הימים בהם הורסים ישובים בארץ ישראל ומגרשים יהודים מביתם.

אנחנו מתנגדים למהלך הציני של העברת עמונה למקום אחר, ונעשה הכל כדי להכשילו. בחודשים האחרונים חלה התקדמות מהותית ביותר בדרך להסדרת עמונה. חבל שדווקא עכשיו יורים לנו בגב.
אנחנו קוראים לראשי ההתיישבות להתנגד למהלך של אמנה ולהצטרף למאמצים של נבחרי הציבור לקדם פתרון להסדרת עמונה במקומה, פתרון שיביא תרופה לאלפי בתים נוספים ביו"ש.

הציבור לכל גווניו מאס בהתנהלות של קומבינות. בעמונה זה ייגמר. עמונה כבר הוכיחה שהיא לא בקטע, ואם צריך נוכיח זאת פעם נוספת. הפתרון היחיד הוא להסדיר את עמונה. לא תהיה התנתקות שניה. הפעם ננצח. אנחנו קוראים לציבור לעמוד לצידינו בשעתינו הקשה, להתפקד לידידי עמונה בדף הפייסבוק שלנו ויחד איתנו לעמוד חוצץ נגד כל ניסיון לשבור את רוחנו ולנתק את עמונה ממקומה"