גולדן סטייט מול פורטלנד הלילה
גולדן סטייט מול פורטלנד הלילה צילום: רויטרס

האם גולדן סטייט תודח בקרוב בשלב הפלייאוף של ליגת ה-NBA ותסיים מוקדם מהצפוי את עונת 2015/16? על פי שני המשחקים האחרונים שלה מול פורטלנד, נראה שהתשובה לכך חיובית יותר מתמיד.

בדומה לקליבלנד קאבלירס של דייויד בלאט המאמן הישראלי בעונה שעברה, גם האלופה עשויה לאבד את המומנטום החיובי שלה בעקבות פציעה של שחקן מרכזי שלה, הלא הוא סטף קרי.

הרכז המופלא של האלופה עודנו פצוע ובהיעדרו לא מצליחה גולדן סטייט לגבור על היריבה שממול, פורטלנד. אחרי שבפעם הקודמת חזרו שחקני האלופה מפיגור לניצחון דחוק, הלילה (בין מוצאי שבת לראשון) לא יכלו שחקני גולדן סטייט לדמיאן לילארד וחבריו שהלמו באלופה שוב ושוב.

לילארד שקלע 40 נקודות ו-8 שלשות סחף את פורטלנד לניצחון ראשון בסדרה על האלופה וצימק את התוצאה ביניהן ל-2:1 אבל לא רק. ביכולת הזו, גולדן סטייט, שכבר הפסידה פעם אחת בעונה הסדירה לפורטלנד, לא תצליח לשחזר את הזכיה באליפות היוקרתית מהעונה שעברה. השאלה האם זה יקרה כבר בקרוב.

בהיעדרו של קרי, מי שלקח את המושכות אצל האלופה הוא דריימונד גרין שקלע 37 נקודות ו-8 שלשות גם הוא, בדומה ללילארד. אגב מספר השלשות, בפעם הראשונה בהיסטוריית משחקי הפלייאוף ב-NBA, ששני שחקנים באותו משחק קולעים 8 שלשות ומעלה. 

פורטלנד שלטה לכל אורך המשחק, ולקראת סיום המחצית הראשונה הגדילו את היתרון שלהם לכדי 16 נקודות. גולדן סטייט עוד ניסתה לחזור למשחק, אבל כשלה בכל ניסיונותיה ועם הגדלת היתרון לכדי 18 נקודות במהלך הרבע האחרון, הרימו שחקני האלופה ידיים ומאמנם העניק להם מנוחה רבה לקראת המשחק הבא בסדרה. בדרך לשיוויון או שגולדן סטייט תצליח להעפיל לשלב הבא?