54% מהנבחנים עברו את בחינות הלשכה

לשכת עורכי הדין מפרסמת לראשונה גם את אחוזי העוברים וציוני המעבר הממוצעים לפי מקומות ההתמחות השונים. בראש: המתמחים בפרקליטות.

שלמה פיוטרקובסקי , ל' בניסן תשע"ו

טקס הסמכת עורכי דין. ארכיון
טקס הסמכת עורכי דין. ארכיון
צילום: Yossi Zamir/Flash 90

לשכת עורכי הדין פרסמה בצהריים (ראשון) את תוצאות מבחני ההסמכה בכתב של לשכת עורכי הדין, אותה עברו בהצלחה 54 אחוזים בלבד מקרב הנבחנים.

כמדי שנה מפרסמת הלשכה גם את אחוזי המעבר לפני מקומות הלימוד השונים. בראש הטבלה נמצאות האוניברסיטה העברית עם 95 אחוזי מעבר, אוניברסיטת תל אביב עם 90 אחוזי מעבר ואוניברסיטת בר אילן עם 80 אחוזי מעבר.

בתחתית הטבלה ניתן למצוא את הקריה האקדמית (קרית אונו) עם 42 אחוזי מעבר, המכללה האקדמית צפת עם 37 אחוזי מעבר והמכללה האקדמית כרמל עם 36 אחוזי מעבר.

לראשונה מפרסמת הלשכה גם את נתוני מעבר הבחינות לפי מקומות ההתמחות בהם התמחו הסטודנטים בין שלב הלימודים ובין בחינות ההסמכה.

בראש הטבלה ניצבים המתמחים בפרקליטות המדינה ובפרקליטויות המחוז אשר 86 אחוזים מתוכם עברו את בחינות הלשכה. במקום השני ניצבים המתמחים בפרקליטות הצבאית ובמשטרה, שם עברו את הבחינה 76 אחוזים מהמתמחים.

מנגד, מקרב הקבוצה הגדולה ביותר של המתמחים, אלו אשר עשו את התמחותם במשרדים פרטיים, שיעור העוברים את הבחינה עמד על 49 אחוזים בלבד.