ממצוקת הגולה אל שורשי העם היהודי

יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות סייר בחברון עם חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, כדי לבחון את קליטת העלייה באזור על רקע גל הטרור.

חזקי ברוך , ל' בניסן תשע"ו

נגוסה בסמוך למערת המכפלה
נגוסה בסמוך למערת המכפלה
צילום: דוברות

יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ח"כ ד"ר אברהם נגוסה (הליכוד) סייר היום (ראשון) בחברון עם חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, כדי לבחון את קליטת העלייה באזור על רקע גל הטרור שפקד את חברון בחודשים האחרונים, לצד ערים נוספות ברחבי הארץ.

את סיורו החל נגוסה במערת המכפלה שם סיפר "ביום שישי חזרתי מפולין ושם ראיתי את האכזריות הבלתי נתפסת שהופנתה כלפי העם היהודי ואת מצבנו הקשה טרם הקמת המדינה.

"היום זאת סגירת מעגל בעבורי לבקר בשורש של העם היהודי, היכן שאברהם אבינו קנה את מערת המכפלה. חזרנו אל שורשינו מארבע כנפות תבל", אמר.

ממערת המכפלה המשיך ח''כ נגוסה לקרית ארבע לפגישה עם ראש המועצה מלאכי לוינגר ועם נציגי בני המנשה ביישוב. הם דנו באופן קליטת בני המנשה בקרית ארבע.

"פעם אחר פעם בסיוריי אני נחשף לכך שביהודה ושומרון העולים נקלטים באופן הטוב ביותר", ציין ח"כ נגוסה אך הוסיף כי "הממשלה צריכה לתרום לקליטת העולים ולא להטיל את כל האחריות על המועצות המקומיות".

את הסיור סיים נגוסה בישוב היהודי בחברון ובמרכז המבקרים שבמקום, שם כתב בספר האורחים וקרא לבחון את אפשרויות הבנייה לצרכי הגידול הטבעי של המשפחות היהודיות. לאחר מכן קיים מפגש בישיבה התיכונית בקרית ארבע עם תלמידים עולים מאתיופיה בכיתה י''ב.