הפיגוע בפסגת זאב
הפיגוע בפסגת זאבצילום: Muammar Awad/Flash90

המחבל שהואשם במעורבות בפיגוע דקירה בשכונת פסגת זאב שבירושלים בהיותו בן 13 בלבד הורשע היום (שלישי) בבית המשפט המחוזי בעיר בשני ניסיונות רצח ובהחזקת סכין.

עורכי דינו טענו במהלך הדיון כי הנער לא ביצע את הדקירה בפועל והשתתף בביצוע המעשה רק במטרה "להפחיד יהודים".

התובע מפרקליטות מחוז ירושלים, עו"ד יובל קדר, מסר לאחר ההחלטה, "היום, ערב יום הזיכרון, קבע בית המשפט המחוזי שהקטין ביצע שתי עבירות של ניסיון רצח. העובדה שהנאשם קטין לא משנה כהוא זה ממעשיו שבוצעו בגל הטרור הנוכחי, שגבה קורבנות רבים ומבוצע במקרים רבים על ידי קטינים. נבקש למצות עמו את הדין ולהטיל עליו עונש חמור".

בכתב האישום נגדו נכתב כי הנער פגש בחודש אוקטובר את בן דודו המתגורר בסמוך אליו במזרח ירושלים, "והשניים שוחחו על 'המצב' במסגד אל-אקצא, על מצבם של תושבי עזה, על הרשות הפלסטינית ועל חמאס".

לאחר מכן נכנסו השניים לבתיהם, הצטיידו בסכינים, והלכו לעבר שכונת פסגת זאב. שם הם הבחינו בצעיר בלבוש חרדי, יוסף טויטו בן ה-20, ועל פי כתב האישום, בן הדוד דקר אותו פעמיים במטרה לרצוח אותו.

"לאחר שהצעיר נמלט, הבחינו השניים בילד בן 12 מתיישב על אופניו", נכתב בכתב האישום. "השניים התקרבו אליו, ובן הדוד דקר אותו ארבע פעמים במטרה לרצוח אותו. עוברי אורח שהבחינו בנעשה חשו לעזרתו של הילד, והנאשם ובן דודו החלו לברוח. הנאשם נוטרל באמצעות רכב שהתנגש בו, ובן דודו נורה ונהרג בידי שוטרים כאשר רץ עם סכין לעברם".