כתב אישום נגד ערבי שהסיע מחבל ליפו

מוחמד עווידה מואשם כי הסיע מאות שב"חים, בהם גם את המחבל שביצע פיגוע דקירה ביפו, בו נרצח טיילור אלן פורס ונפצעו כמה ישראלים.

ערוץ 7 , ב' באייר תשע"ו

כתב אישום נגד ערבי שהסיע מחבל ליפו-ערוץ 7
זירת הפיגוע ביפו
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד מוחמד עווידה בן 30 מירושלים בגין גרימת מוות ברשלנות, גרימת חבלה ברשלנות, ניהול רשת הסעות שב"חים והסעת שב"חים.

על פי כתב האישום, במשך לפחות שנה, לפחות אחת לשבוע, עווידה בתיאום עם שניים אחרים היה פוגש בשב"חים בעברו הישראלי של הגדר בא-ראם ומסיע אותם למקומות שונים בשטח ישראל.

בחודש מרץ האחרון הסיע עווידה 6 פועלים מהם חמישה נוסעים לאזור "המשולש" ואחד ליפו. לאחר שעווידה הוריד את הפועל במסגד ביפו, הוא יצא מהמסגד ודקר זוג תיירים אזרחי רוסיה, וגרם לפציעתם.

המחבל המשיך תוך שניסה לדקור אנשים שונים שנקרו בדרכו. בין היתר דקר המחבל ורצח את טיילור אלן פורס, תייר אמריקני. רק לאחר מכן נבלם המחבל ונורה למוות על ידי כוחות ביטחון שהוזעקו למקום.

''רשלנותו של הנאשם התבטאה בכך שתוך הפרה בוטה של החוק, הסיע לאורך חודשים רבים ואף בעת מתיחות ביטחונית גואה, מאות שוהים בלתי חוקיים מהשטחים לתחום ישראל ביודעו כי הללו לא נבדקו על ידי כוחות הביטחון", נכתב בכתב האישום.

עוד נאמר כי בעבור בצע כסף, לאורך תקופה ארוכה ובאופן מאורגן ומתוחכם ובעשרות הזדמנויות, סיכן עווידה את תושבי מדינת ישראל סיכון חמור עד כדי סכנת נפשות. "הסיע מאות שוהים בלתי חוקיים אל תוך מרכזי אוכלוסיה צפופים בתחום מדינת ישראל בלא שבדק או ידע מה הם נושאים בכליהם.

''היה צריך לצפות כי מבין מאות תושבי השטחים אותם הסיע לתחום ישראל עלול להיות מחבל שיבצע פיגוע ויגרום למותם ולפציעתם של בני אדם, נכתב.

הפרקליטות מבקשת לעצור את עווידה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.