''זה הסיפור של העקשנות הציונית''

בכפר עציון נחנך אתר המורשת הלאומית. ראש המועצה ניצל את ההזדמנות לקרוא לסיפוח: "מצפים ליום שבו תהיה אמירה רשמית של ממשלת ישראל".

אלירן אהרון , ב' באייר תשע"ו

בכפר עציון שבמועצה האזורית גוש עציון נערך היום (שלישי) טקס פתיחת מרכז אתר המורשת הלאומית המחודש.

באירוע נכחו השרים יריב לוין וזאב אלקין, וחברי הכנסת הרב אלי בן דהן, ניסן סלומינסקי ואורן חזן.
עוד כיבדו בנוכחותם יו"ר קק"ל דני עטר, השר לשעבר עוזי לנדאו, מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדטשיין וותיקי גוש עציון.

ראש המועצה דוידי פרל אמר כי "גוש עציון הינו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, כך אומרים לנו כולם. כולנו מצפים ליום שבו תהיה זו אמירה רשמית של ממשלת ישראל, של המדינה".

שר התיירות יריב לוין בירך על חידוש מרכז המבקרים ואמר, "אם היינו יכולים להקרין את התמונה הזו, כאן, היום, לאותם אנשים משם, הם היו אומרים מילה אחת עם דמעות בעיניים - ניצחנו".

השר לוין הוסיף, "הקמת מרכז המבקרים תלמד את דור העתיד בזכות מי אנו נמצאים כאן. זה יאפשר לדור הבא לקיים את המפעל של הקמת מדינה יהודית בכל רחבי ארץ ישראל".

שר הקליטה, ירושלים והמורשת, זאב אלקין, אמר, "כאן הסיפור הוא החיבור של העם לארץ שלנו, לאדמה שלנו. אלה שמדברים עלינו ככובשים, לא יודעים על מה הם מדברים, מוצאים כאן חרסים מימי בית שני. מתיישבי גוש עציון חוזרים על מעשה אבותינו. זו מערת המכפלה של שיבת ציון המודרנית".

"אם יש מקום שיש לעם ישראל חיבור אליו בזכות ובצדק, ירושלים ראשונה קודם כל והמקום הבא הוא לא חיפה או תל אביב, זה קודם כל כאן, גבעות יהודה וגוש עציון. זה הסיפור של העקשנות הציונית. בפעם הרביעית חזרנו לנצח ולא נוותר על המקום הזה לעולם. נמשיך לגלות עקשנות בכל חלקי ארצנו", הוסיף אלקין.טוען....