בוש
בוש צילום: רויטרס

אריק דרייפר, הצלם האישי של נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש, צילם את הנשיא ברגעים בהם קיבל את ההודעה הדרמטית על הפיגוע בבנייני התאומים. התמונות נחשפו כעת בפעם הראשונה.

הרגעים הראשונים אחרי הפיגוע שזעזע את ארה"ב נחשפים לראשונה בסדרת תמונות מרתקת. אריק דרייפר, צלמו האישי של נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש, ליווה אותו בבוקר של 11 בספטמבר 2001 בביקור בבית הספר היסודי "ברוקר" בפלורידה.

דקות לאחר שהחל לשוחח עם התלמידים הצעירים, התקבלה שיחת הטלפון שבה הודיעו לנשיא בוש לראשונה על הפיגוע בבנייני התאומים, התרסקות מטוס נוסף בבניין הפנטגון, ונסיון הפיגוע בגבעת הקפיטול שלא צלח. לאורך כל הדקות הדרמטיות בה נמסרו לבוש ההודעות על סדרת הפיגועים, והדרך בה ניהל את המשבר בשעות שלאחר מכן, צילם דרייפר סדרת תמונות המתעדות את הנשיא ויוצאות כעת לראשונה לאור על ידי הספרייה הנשיאותית.

התמונות מתעדות את הנשיא בוש מקבל את שיחת הטלפון הדרמטית, את רגעי ההלם הראשונים שלאחר מכן, ואת הנשיא האמריקאי מנהל את המשבר מבסיס חיל אויר סמוך וכעבור מספר שעות  מחדר המצב בבית הלבן. בחלק מהתמונות נראים אנשי צמרת הממשל וכן אשתו של הנשיא, לורה, כאשר כולם חמורי סבר וחלקם גם מנסים לנחם את בוש ההמום.

"היה קשה לתעד את הסיפור וללכוד את הרגעים הדרמטיים האלו. הייתי צריך להיות במקום הנכון ובזמן הנכון, ולהדחיק את הרגשות שלי. כולם ביצעו את תפקידם באותם רגעים, וידעתי שהתפקיד שלי הוא לתעד את מה שקורה מול עיניי, למען ההיסטוריה", סיפר דרייפר.

בין התמונות ניתן לראות את הנשיא בוש וצוות עוזריו עוברים לחדר נפרד בבית הספר היסודי מיד לאחר קבלת ההודעה על הפיגוע, שם הם צופים בטלויזיה בהתרסקות בנייני התאומים לאחר התנגשות המטוסים בהם. לאחר מכן טס בוש לבסיס חיל אויר סמוך, משם ניהל את המשבר, וכעבור מספר שעות הגיע לבית הלבן.

מרבית התמונות שצילם דרייפר מאותם רגעים דרמטיים נותרו חסויות עד היום, ורק חלק קטן מהן שוחררו בעבר לפרסום. כעת החליטה הספרייה הנשיאותית לאפשר את פרסום התמונות הדרמטיות המתעדות את התנהלות הנשיא האמריקאי במהלך מתקפת הטרור הגדולה ביותר שפקדה את ארה"ב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו