עשרות עולים חדשים מ-7 מדינות

סך הכל הגיעו לישראל מעל 50 עולים חדשים. העולה הצעיר ביותר הינו בן שלושה חודשים והעולה המבוגרת ביותר הינה בת 93.

ערוץ 7 , ג' באייר תשע"ו

עשרות עולים חדשים משבע מדינות שונות נחתו השבוע בנתב"ג בסדרה של טיסות לקראת יום העצמאות הקרוב. 

העולים הגיעו לישראל מצרפת, אוקראינה, ספרד, ונצואלה, אורוגוואי, ובוליביה. בין העולים, גרגורי סלטרל, בשנות ה-30 לחייו, מטולוז שבצרפת. גרגורי הכיר אישית את הרב יונתן סנדלר, שנרצח בפיגוע בשנת 2012 בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, ואף הוא עצמו בוגר בית הספר. גרגורי הגיע יחד עם אשתו, בתו הקטנה, והוריו.

בין העולים גם לאוניד ואירינה פצנקר מהעיר חרקוב באוקראינה. השניים הגיעו לישראל יחד עם הוריו של לאוניד, דוד וראיסה, בשנות ה-80 לחייהם. לאוניד ואירינה הסבירו כי הרקע לעלייתם הוא התעוררותה של האנטישמיות באיזור מגוריהם בזמן האחרון ותופעות של לאומנות קיצונית ושנאה לזרים.

להפתעתו, לאוניד, ד"ר לכימיה בהכשרתו, התקבל לעבודה בישראל עוד בטרם עלה באוניברסיטת אריאל. סך הכל הגיעו לישראל מעל 50 עולים חדשים, בהם 25 בתי אב. בין העולים, 22 ילדים ו-4 תינוקות. העולה הצעיר ביותר הינו בן שלושה חודשים והעולה המבוגרת ביותר הינה בת 93. 

אתמול, למחרת הגעתם לישראל הובאו כל העולים יחד לסמינר מיוחד של הכנה לקליטה שמארגנת עבורם הקרן לידידות במלון רמדה בנתניה. לאחר טקס קבלת פנים חגיגי חולקו העולים לקבוצות לפי שפת אמם והשתתפו בסדרה של הרצאות שנועדו להכין אותם לקראת הקליטה בישראל.

לצד זאת, הקרן לידידות מסייעת לעולים לישראל במענקים מיוחדים בסך 1,000 דולר לכל עולה בוגר ו-500 דולר עבור כל ילד, בנוסף למימונה של הטיסה ארצה. תמיכות אלה של הקרן באות כתוספת לסל הקליטה ולהטבות להן זכאים העולים מטעם משרד הקליטה. 

כמו כן, עוד לפני הגעתם ארצה, הקרן דואגת לקליטתן של כל משפחות עולים ברשויות המקומיות המתגייסות ללוות את העולים תוך מציאת דיור ומקומות תעסוקה בעבורם וממשיכה ללוות את המשפחות גם לאחר קליטתן בבתיהן החדשים. עם הגעת סבב העולים הנוכחי, מיזם העלייה של הקרן לידידות שהחל בשנת 2014 רושם כ-3,500 עולים חדשים שעלו באמצעותו עד עתה.

נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין אשר קידם את פני העולים בסמינר ההכנה לקליטה בישראל אמר כי "העלייה לישראל היא הערך הציוני הבסיסי ביותר. אין דרך מרגשת יותר לחגוג את יום העצמאות מאשר בחברתם של עולים חדשים שהגיעו ארצה בסיוע הקרן מכל קצוות תבל. בשנה האחרונה הבאנו ארצה כמעט 3,500 עולים חדשים ואנחנו פועלים ללא לאות לאפשר לכל יהודי ברחבי העולם, המבקש לעלות ארצה, לעשות זאת. בארץ אנו מסייעים ומלווים כל עולה באופן צמוד עד לקליטתו המלאה בחברה ובמשק הישראלי".