דורון אלמוג ובנו ערן
דורון אלמוג ובנו ערןצילום: המשפחה

האלוף במילואים דורון אלמוג, יו"ר הכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן" קיבל הערב (חמישי) את פרס ישראל.

בנאומו בשם מקבלי הפרס הציב אלמוג חזון וקריאת כיוון חברתית לחברה הישראלית: "פחות אגו, יותר נתינה, יותר התנדבות, יותר עשייה למען הזולת, יותר אהבה ללא תנאי למען החלש והשונה".

"אבקש שטקס זה יהיה תחילתו של מסע לתיקון עולם, להפיכתה של החברה הישראלית לחברה סובלנית ומכילה יותר. צעד קטן למקום הנשגב של חברת מופת''.

בגיל 8 חודשים ערן אובחן עם אוטיזם ופיגור קשה. ''השמיים נפלו. נדרשנו לעצב מחדש את חיינו. להמיר את החלום על הילד ה'מוצלח', במאמץ מתמיד להסתפק בחיוך. שרק יהיה מאושר. נשבענו לעולם לא להתבייש בו. לעולם לא להסתירו. לאהוב אותו בכל מאודנו ובכֹל נפשנו.

''השאלה המתבקשת איננה מה הם מסוגלים לעשות אלא, מה אנחנו מסוגלים וצריכים לעשות למענם, החלשים ביותר, אלו שכל הווייתם משקפת את זמניותנו ושבריריותנו כאן על פני האדמה".

טקס הענקת פרסי ישראל תשע"ו
טקס הענקת פרסי ישראל תשע"וצילום: חיים צח, לע''מ

אלמוג הוסיף "בעמותת 'עלה' הקמנו מקום המעניק אהבה ובית חם לפגועים ולחלשים ביותר בחברה, לכל משך חייהם, ברמת החיים הגבוהה ביותר שאפשר. מקום אוטופי שאהבת האדם מוקרנת ממנו בכל פינה. מקום שבו ההתנדבות, הנתינה, קבלת השונה והחריג, הן חלק מהנורמה היום יומית.

צריך ליצור הון חברתי המבוסס על ערבות הדדית ואהבת אדם המוקרנת בכל מקום. בגני הילדים, בבתי הספר, באוניברסיטאות, במגזר הציבורי, במגזר העסקי ובין נבחרי העם. כי על שנאת חינם חרב הבית ורק בכוחה של האהבה להעניק תקווה".

האלוף במיל' דורון אלמוג, יו"ר הכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן" מקבל את הפרס על העשייה החברתית שלו למען אנשים עם מוגבלויות שכליות והתפתחותיות קשות (אנשים עם צרכים מיוחדים) והקמת הכפר השיקומי 'עלה נגב – נחלת ערן' המהווה אחד מארבעת המרכזים של עמותת 'עלה' – העמותה הגדולה בישראל לטיפול ושיקום אנשים עם מוגבלויות.

כ-800 מטופלים מתגוררים במרכזי העמותה ובנוסף מעניקה העמותה אלפי טיפולים שיקומיים לאנשים שעברו תאונות שונות.