רועי קליין הי"ד
רועי קליין הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

משה בן זקן, יועץ פוליטי לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון, פרסם לאחרונה פוסט חריג בו תקף את התנהלותו של רס"ן רועי קליין הי"ד, שהציל את חייליו במלחמת לבנון השנייה, לאחר שקפץ על רימון בקרב בבינת ג'בל.

בן זקן כתב את הפוסט, שכותרתו "הפכת פחדנים לגיבורים", לחברו לוחם גולני שמעון דהן הי"ד, שנהרג באותו קרב. לטענת היועץ, קליין קפץ על הרימון לא מתוך גבורה אלא כדי לחפות על טעות מבצעית.

"בלב המלחמה בבירת לבנון בינת ג'בל מול עשרות מחבלים חמושים ומצוידים היטב, בשיקול דעת מוטעה שהפך לגיבור לאומי, כשהחליט כנגד כל ההוראות והסיכוים באור יום לשפר בתים ולפרוץ דלת ממולכדת ולמשוך תשומת לב, הסמג"ד רועי קליין שלאחר שהתראת בו וביקשת לא לפרוץ אלא לתפוס מחסה ולשמור על החברים עד הערב עד שירד האור אבל נענית בשלילה", ציין בן זקן בפוסט שהובא הבוקר בערוץ 2.

"ומיד בזמן הפריצה הותקלתם. רועי שהכניס אתכם למלכודת האש קפץ על הרימון לחפות על הטעות ואתה בתמימות שלך עמדת מול עשרות רשעים ארורים מחבלים מלאים בשנאה הורדת כמה אבל לא הצלחת שלא להיפגע", הוסיף היועץ. "בזמן שנלחמת חבריך תפסו מחסה הסתתרו על עצים וברחו לבתים אחרים אתה בשלך הסתערת והגנת על המולדת".

"שמעון אתה הדוגמא לחייל גיבור ולא כמו בעידן של היום שמנסים כל יום לצייר חייל גיבור אחר", סיכם בן זקן את דבריו.

מלשכת שר הביטחון נמסר "העוזר כתב את הפוסט על דעת עצמו, והדברים המופיעים בו אינם משקפים עמדת שר הביטחון. העוזר עמד על טעותו ומחק את הפוסט עוד באותו הערב".