אמסלם: דורש מהמשטרה להפסיק את הונדליזם

ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ערכה היום דיון בנושא טיפול המשטרה במתקפות החוזרות על בית העלמין האזורי תל רגב והאיומים על יו"ר מועצת בתי העלמין תל רגב אריה פרג'ון.

בית העלמין תל רגב, המשרת את המטרופולין של חיפה, ערי הקריות והמועצה האזורית זבולון, מותקף מזה כשנה וחצי באופן תדיר על ידי תושבים מהאזור, אשר זורעים הרס ומטילים אימה על הנהלת בית העלמין וגורמי האבטחה במקום.

מדובר בדיון מעקב, זאת לאחר שהנושא הגיע לפתחה של הועדה בדצמבר האחרון, אך המתקפות עדיין נמשכות.

בפתח הדיון, הציג את הסוגיה עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת, "ישנו קשר ברור וישיר בין פעילות הפורעים לעבודות הפיתוח בבית העלמין; אותם אנשים כופים את עצמם על הקבלנים ומבצעים שם עבודות. לאף קבלן שזוכה במכרז לביצוע עבודה אין למעשה אופציה אחרת, אלא לשכור את שירותיהם. כל מה שאנחנו עושים נהרס- שלטי הכוונה דיגיטליים, עמדות שירות".

לדבריו, "יכול להיות שאין ברירה אלא לסגור את בית העלמין. הוצאתי מכתב למפכ"ל המשטרה ולא קיבלתי תשובה עד היום. אני מרגיש חסר אונים".

יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) התייחס לדברים, "אני דורש מהמשטרה קודם כל לקבל החלטה מידית שהתופעה הזאת נפסקת. אחר כך נדון במה צריך כדי שזה יקרה וניתן את המענים הנחוצים- כוח אדם, תקציבים וכו'. לא ייתכן שנראה תמונות כאלה, גם אם זה דורש 2,000 שוטרים שיגיעו למקום. זה הרי לא יסתכם בוונדליזם. בהתחלה שוברים מסכים ומצלמות, אחר כך מצבות ועצמות. אם אין ריבונות אז אין חברה ואין מדינה, אפשר פשוט לסגור את הכנסת וללכת הביתה".  

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו