תוקף. ליברמן
תוקף. ליברמןצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, תקף אחר הצהריים (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות דבריו של נתניהו בישיבת ראשי סיעות הקואליציה על "איתותים" שקיבל מליברמן.

"כל הספינים של נתניהו לא ישנו את העובדות הפשוטות: נתניהו,  שוב בניגוד מוחלט למה שהבטיח בבחירות, מנהל מו"מ עם ציפי ובוז'י, עם אותה מפלגה שאותה כינה רק לפני שנה מפלגה שחבריה הם לא ציוניים ואיים שזה הוא או הם", כתב ליברמן בדף הפייסבוק שלו.

לדבריו, "זה לא מפתיע כי ממשלת נתניהו היא איננה ממשלה ימנית: היא לא נלחמת בטרור אלא מכילה אותו ואומרת לאזרחי ישראל שזו גזירה משמיים, לא בונה בירושלים או בגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, מחזירה גופות מחבלים ובקיצור, כל קשר בינה לבין המחנה הלאומי הוא מקרי בהחלט".

"לכן, כמו שנאמר פעם בכלבוטק: אל תתפתו לספינים זולים - ביבי רוצה את בוז'י וכל השאר סתם בבל"ת", הוסיף ליברמן והבהיר, "כשתהיה פנייה רצינית ואמיתית ל'ישראל ביתנו', נתייחס אליה".

ליברמן התייחס כאמור לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת ראשי סיעות הקואליציה, בהם התייחס למשא ומתן סביב האפשרות להרחבת הקואליציה.

נתניהו סיפר למשתתפים בישיבה כי המשא ומתן עם מפלגת העבודה תקוע, וכי כפי שהדברים נראים כעת הסיכוי לכניסת העבודה לממשלה בזמן הקרוב נמוך.

בתשובה לשאלה שהופנתה אליו, האם הבעיה במשא ומתן נוגעת לחלוקת התיקים או לעקרונות השיב נתניהו "גם וגם".

עם זאת נתניהו ציין כי דווקא מכיוונו של ליברמן קיבל "כמה איתותים" ביממות האחרונות, ורמז כי כניסת ליברמן לממשלה היא אפשרות קיימת. נתניהו ציין עוד כי הוא קורא לליברמן "להתנתק מזועבי ולהיכנס לממשלה".