"התורה היא שירת החיים של עם ישראל"

ספר תורה נתרם לבית הכנסת של בסיס חיל האוויר בחצרים. סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן: ''ספר התורה הוא המנחה את חיינו''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ו

כתיבת האותיות האחרונות
כתיבת האותיות האחרונות
צילום: דוברות

בבסיס חיל האוויר בחצרים נערך היום (ראשון) אירוע חגיגי של הכנסת ספר תורה חדש, שנתרם על ידי יצחק ואליסיה אסא, תושבי מקסיקו-סיטי.

בטקס המרגש השתתפו בין היתר מפקד בסיס חצרים תא"ל אבשלום עמוסי, רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, הרב הראשי לצה''ל תא''ל רפי פרץ, רב חיל האוויר סגן אלוף חגי ולוסקי, החזן הראשי לצה''ל סגן-אלוף שי אברמסון ורב בסיס חצרים רס''ן נריה רוזנטל.

הרבצ"ר סיפר לנוכחים הרבים, "התגייסתי לחיל האוויר והגעתי לבסיס הזה ובמשך 42 שנים אני קשור לחיל האוויר. המטוסים היום מתקדמים יותר, אבל הרוח, התחושה הפנימית של צדקת הדרך נשארה לנו מאוד ברורה וזה מאוד קשור בתורה''.

"יצחק ואליסיה", פנה הרב רפי פרץ לתורמים, ''בשבוע שעבר הייתם במצעד החיים בפולין וראיתם את המציאות הקשה ביותר שעם ישראל הגיעה אליה. לפני שנתיים הלכתי שם עם ספר תורה שנכתב לעילוי נשמתו של אילן רמון ז"ל.

''כשהשנים חולפות, הרבה דברים משתנים אבל התורה יותר גדולה מהכול. באנו לארץ הזאת לא כמקלט בטוח סתם, באנו אליה מתוך ייעוד, מתוך נכונות וכוונה להנחיל את הערכים שלנו. וכמו שבן גוריון אמר, להיות מגדלור של אור נישא וצדק לעולם כולו".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אמר כי "מצוות כתיבת ספר תורה נלמדת מהפסוק 'ועתה כתבו לכם את השירה הזאת'. התורה היא שירת החיים של עם ישראל. כל חיינו הם שירה אחת גדולה. אחרי חג העצמאות אנחנו יכולים לומר בפה מלא: 'את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק', כמאמר השיר המפורסם''. 

לדברי הרב בן דהן, ''דווקא השילוב בין הקבוצה שסיימה זה עתה את המסע שהחל במצעד החיים והסתיים ביום העצמאות ובין החיילים המשרתים בצה"ל ומגנים על אזרחי ישראל אך גם על העם היהודי כולו, הוא סיפור תקומת העם היהודי בארצו. 

''באנו לארצנו כדי לבנות אותה בקומת הגשמיות והפיזיות, אך גם בקומת הרוחניות. ספר התורה הוא המנחה את חיינו. באנו לארצנו כדי לא לעזבנה עוד לעולם וכדי להמשיך את שירת חייו של העם היהודי כאן בארצו ובמולדתו''.

סגן השר הודה לבני הזוג אסא שתרמו את ספר התורה וכן לעזרא וויויאן זאגא ממקסיקו סיטי. ''אני חוזר מביקור בקהילה הציונית והחמה של מקסיקו סיטי, קהילה אוהבת ישראל, קהילה שמסייעת למדינת ישראל מזה שנים. דעו לכם שאנחנו מוקירים אתכם ואת פועלכם", אמר הרב בן דהן.