מסע הלוויה של חנן דדון ז"ל
מסע הלוויה של חנן דדון ז"ל צילום: ירון פרץ

הלווייתו של עובד מד"א, פאראמדיק ודובר מרחב נגב חנן דדון ז"ל שהלך לעולמו בגיל 40 והותיר אחריו שלושה ילדים קטנים, נערכה בבאר שבע ביום העצמאות.

במד"א מציינים כי משימת הצלת החיים והסיוע הרפואי ליוותה את חנן ז"ל במהלך כל תחנות חייו.

כבר בזמן שירותו הצבאי שירת כלוחם ובהמשך כחובש מוטס והמשיך לשמש כפאראמדיק מוטס בשירות המילואים ביחידת 669 של חיל האוויר.

לאחר שירותו הצבאי, פנה חנן ללימודי תואר ראשון ברפואת חירום באוניברסיטת באר שבע ובשנת 2000 הוסמך כפאראמדיק במחזור הראשון של מד"א ואוניברסיטית בן גוריון. לשורות מד"א הצטרף חנן בשנת 2002 ובמשך 14 השנים האחרונות שימש במגוון תפקידים ביניהם גם דובר מד"א מרחב נגב, אחראי חשיפות זיהומיות במרחב ובתקופות שונות כממלא מקום פאראמדיק אחראי בתחנת שונות במרחב.

מסע הלוויה של חנן דדון ז"ל שנערך בבאר שבע, החל בביתו בעיר ועבר דרך תחנת מד"א, כאשר את שיירת הלוויה הובילו שלושה אופנועי מד"א ומספר אמבולנסים של הארגון ולקחו בו חלק בכירי המרחב. הוא נקבר בבית העלמין החדש בבאר שבע.

"הכרתי את חנן עוד מימיו הראשונים בארגון. הוא היה חבר, פאראמדיק , דובר ואיש משפחה, אחד שהילדים היו בשבילו כל עולמו והמשפחה היוותה חלק מאוד חשוב מחייו לאורך השנים", ספד לו חברו הקרוב הפאראמדיק ממרחב נגב כרמל כהן.

מנהל מחוז דרום במד"א, יהודה שושן סיפר, "קיבלתי את חנן לעבודה במרחב נגב לאחר שעבד תקופה במרחב השרון כפאראמדיק. מיד בהתחלה הוא הפגין רושם חיובי מאוד והביע נכונות להשתלב במשימות מעבר לתפקידו כפאראמדיק. לאחר זמן קצר מונה לדובר המרחבי בנוסף לתפקידו כאחראי חשיפות זיהומיות של המרחב ובהמשך תפקד גם כפאראמדיק אחראי בתחנות במרחב.

את כל תפקידיו הנוספים מעבר להיותו פאראמדיק מן המניין מילא חנן ז"ל בהתנדבות. הוא עשה זאת במקצועיות, באחראיות ולא מעט מעבר לשעות העבודה. לא פעם חנן ז"ל נשלח לייצג את המרחב במסגרת שיתופי הפעולה עם גורמי החוץ הפועלים עם מד"א ועשה זאת באכפתיות רבה. חנן ז"ל הקפיד ודקדק בפרטים באופן מעורר הערכה גם כפאראמדיק וגם בשאר תפקידיו הנוספים. חנן ז"ל היה לי לחבר אמיתי, הוא שיתף אותי והתייעץ איתי בלבטים שהיו לו. לכתו של חנן היא אבדה גדולה וקשה מנשוא למשפחת מד"א בכלל ולמרחב נגב ולי באופן אישי בפרט. נזכור אותו כאדם בעל תכונות טובות שדאג לזולת, כעובד מסור שפעל במקצועיות רבה וכבעל משפחה שדאג ואהב את משפחתו. יהי זכרו ברוך".

גדי אבוחצירה, סגן מנהל מרחב נגב במד"א, סיפר גם הוא על הנתינה העצומה של חנן, "חנן ז"ל עשה עבודה מצוינת בכל אחד מתפקידיו במרחב. הוא היה דובר מעולה, אחראי על חשיפות זיהומיות של אנשי צוות ותמיד נתן מעל ל-100 אחוז למערכת לא משנה באיזה יום ובאיזו שעה. מקצוע הפאראמדיק היה בנפשו גם במד"א וגם מחוצה לו עת שירת גם במילואים כפאראמדיק ביחידת החילוץ בהטס של חיל האוויר 669. הוא יחסר לנו מאוד בנוף של מד"א מרחב נגב".

אחראי מתנדבים במרחב נגב רונן גריזק סיפר, "יצא לי לעבוד עם חנן ז"ל באופן צמוד בתחום המתנדבים במרחב. גם כאשר היינו חלוקים בדעותינו תמיד ידענו לסיים את הדברים בחיוך וברוח טובה. רק לפני כמה ימים עוד קנינו ארטיקים ביחד לילדים והוא אמר לי שהוא לעולם לא יעזוב את מד"א, במובן מסויים הוא באמת תמיד ישאר במד"א, בלב שלנו. יהי זכרו ברוך".

פאראמדיק מד"א מתחנת דימונה אורגד כהן שהכיר את חנן שנים רבות, "הכרתי את חנן כשהייתי מתנדב נוער בן 15, חנן תמיד היה מגיע למשמרת עם חיוך ותמיד דאג להצחיק את כולם. את הלידה הראשונה שלי באמבולנס כמתנדב חוויתי עם חנן ובזכות הקסם שלו הוא הצליח להפוך מקרה כל כך מלחיץ בשביל מתנדב נוער למקרה מדהים.

הייתה לו יכולת מיוחדת לגעת באנשים כך שלא משנה כמה החולה היה לחוץ או עצבני הוא היה מצליח לרכך אותו ולגרום לו לצחוק ולהתמודד עם הסיטואציה המפחידה. כשהוסמכתי לפאראמדיק בעצמי הוא תמיד פירגן תמיד נתן מילה טובה ודאג להסביר לי שבמקצוע שלנו הדבר הכי חשוב הוא להיות קודם כל בנאדם. בזכותו אני לקחתי את זה כדרך חיים! לעולם לא אשכח את השיחות הארוכות איתו אל תוך הלילה בתחנה וכמובן שהוא תמיד יהיה חסר לי. אני מקווה שעכשיו הוא נמצא במקום טוב יותר".

"חנן היה אדם מיוחד מאוד. הכרתי אותו לפני כ-10 שנים כשהחל לשמש כדובר מרחבי במרחב נגב" מספר דובר מד"א זכי הלר, "דיברנו כמעט מדי יום כשהיה מתקשר לעדכן, להתייעץ ולדווח על אירועים שהתרחשו במרחב, הן בשעות היום והן בשעות הקטנות של הלילה. חנן ז"ל היה אדם מאוד צנוע ותמיד עשה את עבודתו במסירות ובשקט שאפיין אותו עם המון רצון לעזור ולסייע ומבלי כוונה או רצון לקבל תמורה או חשיפה אישית. הוא היה לויאלי ותמיד חשב והציע רעיונות חדשים שיכולים לסייע לחשוף את הפעילויות והפנים היפות של הארגון.

בתקופות ובשעות הלחוצות ביותר חנן ידע גם כיצד לגרום לנו לחייך בזכות ההומור המיוחד והיוצא דופן שלו. חנן תמיד היה זמין וכמעט בכל פעם כשהייתי מתקשר מעבר לשעות העבודה הוא היה עונה לי כשברקע אני שומע את ילדיו בזמן שהוא מטייל איתם, משחק איתם בגן השעשועים או משכיב אותם לישון. הוא היה מנסה לעשות את המקסימום ובנימוס המיוחד שלו לעיתים היה עונה לי שהוא מסיים את המשימה החשובה שלו עם ילדיו, מתפנה וחוזר אלי. משפחתו מילאה חילק ניכר מזמנו ומחייו ואותם אהב מאוד. באופן אישי חנן ז"ל יחסר לי מאוד. אזכור אותו תמיד".

מנכ"ל מד"א, אלי בין הביע צער כבד על מותו של חנן, "בית מד"א, העובדים, המתנדבים והנהלת הארגון מחבקים ברגעים קשים אלו את משפחתו של חנן דדון ז"ל שמידותיו וערכיו היו להערכה רבה. משפחת מד"א תמשיך ללוות את המשפחה האבלה ולסייע ככל הניתן. חנן ז"ל השאיר אחריו את משפחתו אך השאיר גם את משפחת מד"א כאובה והמומה".