מאיר אטינגר ישוחרר ממעצר

פעיל הימין הקיצוני שהוגדר כ"יעד מספר 1" של השב"כ ישוחרר ממעצר בתחילת החודש הבא לאחר שמונה חודשים בהם הוחזק בתנאי בידוד מחמירים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ו

מאיר אטינגר ישוחרר ממעצר-ערוץ 7
מאיר אטינגר
צילום: פלאש 90

פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר ישוחרר ממעצר מנהלי בעוד כשבועיים.

בדיון שהתקיים היום (שלישי) בבית המשפט המחוז בלוד, הצהיר איש שירות הביטחון הכללי כי לא תוגש בקשה להארכת המעצר המנהלי של אטינגר אלא רק הגבלות על שחרורו.

אטינגר צפוי להשתחרר ב-1 ביוני, שמונה חודשים לאחר שנעצר והוחזק בתנאי הפרדה ובידוד מחמירים.

סביר להניח כי לאחר שחרורו יוצא נגדו צו מינהלי עם הגבלות שונות בנוגע לאנשים שעימם מותר לו ליצור קשר ולמקומות בהם הוא יכול לשהות.

עו"ד יובל זמר המייצג את אטינגר מטעם ארגון חוננו, מסר בסיום הדיון, "אני שמח מאד שתקופת המעצר הממושכת מאד של מר אטינגר באה לסיומה, מעציב לגלות שבמדינת ישראל ב-2016 יכול אדם להיות עצור במעצר במשך עשרה חודשים אך ורק בשל דעותיו הפוליטיות גם אם אינם ערבות לאוזניים כאלו או אחרות. אני מברך על ההחלטה הנכונה לטעמי שלא להאריך את המעצר בפעם נוספת,  על זה נאמר מעט מידי מאוחר מידי".

בחודש שעבר נולד לאטינגר בן בכור, ונאסר עליו להשתתף בברית המילה. הבן נקרא נצח-בנימין, על שם דודו של מאיר, הרב בנימין כהנא הי"ד, שנרצח עם רעייתו בפיגוע ירי במהלך האינתיפאדה השנייה.

נזכיר כי אטינגר האב קרוי על שם סבו, הרב מאיר דוד כהנא הי"ד, שנרצח גם הוא מירי של מחבל ערבי בניו-יורק.

המחאות ואף מכתבו של הרב הראשי, הרב דוד לאו, שביקש משב"ס לאפשר את שחרור האב תוך שציין את ההשלכות האישיות לעתידו של תינוק שאביו לא נכח בברית המילה שלו, לא הועילו. כשעה לפני האירוע קבע בית המשפט העליון כי אטינגר יישאר במעצרו.