חידון התנ"ך ברחובות. היום
חידון התנ"ך ברחובות. היוםצילום: יח"צ

חידון תנ"ך ראשון נערך היום (שלישי) בעיר רחובות בסימן "דרך ארץ, ערכים ומידות".

החידון נערך בהיכל התרבות ברחובות במעמד ראש העיר רחמים מלול, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך זהר בלום ומחזיק תיק תרבות יהודית אמיתי כהן.

הזוכים בחידון הם רומי פוקס מביה"ס שפרינצק במקום הראשון, עדי ביטון מביה"ס פרחי המדע במקום השני וגיא חפץ מביה"ס ויצמן במקום השלישי.

החידון מסכם תהליך מאסיבי של לימוד תנ"ך שהחל לפני כחודשיים בחמישה-עשר בתי ספר ברחובות, במהלכו התקיימו מבחני סינון עד לשלב החידון הפומבי, בו השתתף נציג אחד מכל בית ספר.

במהלך תקופה זו ליווה צוות מרכז זהות יהודית - ''מורשתנו'' את התלמידים בלימוד בכיתות, בהעשרה אחר הצהריים, בקבוצות לימוד בווצאפ ובכל דרך אפשרית.

רכז החידון היה נריה פנחס, בעצמו זוכה בחידון התנ"ך העולמי וכותב השאלות בחידוני התנ"ך העולמיים בשנים האחרונות. פנחס הנחה את צוותי ההדרכה של מורשתנו ונטל חלק פעיל בכל שלב ושלב.

בהובלת החידון היו שותפים מנהלת אגף החינוך ברחובות סמדר קרפובסקי, מנהלת אגף החינוך היסודי שרה והב, מנהלת ביה"ס בן צבי ורכזת החידון גלית אהרוני, משה ישראלי ממרכז תקוותנו, מפקחת החינוך הממלכתי במחוז מרכז ויקי עזיאל, יו"ר מרכז מורשתנו הרב חיים פוגל ויניב דוד חבר ההנהלה.

הרב אליעזר שחור, אשר היה חלק מצוות השופטים, בירך "אני מברך על המעמד החשוב, שכל כך הרבה תלמידים עסוקים ומתאחדים סביב חידון התנ"ך, סביב ספר הספרים. ניתן לראות את התנ"ך ביום יום של כולנו, יש שם את יפו, עכו, עזה, ירושלים , באר שבע ועוד... זה חי וקיים גם היום".

ראש העיר רחמים מלול בירך את המתמודדים והדגיש את הכוח בלימוד התנ"ך ובשיתופי פעולה בין הגורמים השונים בעיר.

רועי צדוק הוסיף, "מרכז מורשתנו' עובד במהלך השנה בכל העיר רחובות ומעצים את הזהות היהודת בכל בתי הספר בעיר. חידון תנ"ך' זה הוא פרי של עבודה ושיתוף פעולה עם כל הגורמים, ובהנחיית הרב חיים פוגל ובסיוע של הרב אליעזר שחור הגענו למעמד כה משמעותי. בעזרת ה' בשנה הבאה נזכה להעצים את חידון התנ"ך עוד ועוד".