צרפת בכוננות. כוחות המשטרה ערוכים
צרפת בכוננות. כוחות המשטרה ערוכיםצילום: רויטרס

בימים רגילים היו צריכים מארגני תחרות היורו, טורניר כדורגל הנבחרות האירופי, יחד עם ראשי הכדורגל הצרפתי להתרגש ולחכות בקוצר רוח לתחילת משחקי הטורניר שיביא מספר רב של נבחרות לצרפת, שם יתקיים הטורניר בעוד 23 ימים. 

אך נראה שמארגני הטורניר יחד עם ראשי המדינה הצרפתית מחכים יותר לסיום הטורניר מאשר לתחילתו וכי מה שהם מרגישים הוא יותר תחושה של פחד מהבאות. 

23 ימים לפני תחילת טורניר הכדורגל, באופ"א הגיעו להחלטה יחד עם ראשי המדינה הצרפתית על שורת צעדים חסרי תקדים שמטרתם היא אחת - להעניק ביטחון ולשמור על חיי הספורטאים והאזרחים שיגיעו לטורניר הכדורגל האירופי. 

מאז מתקפת הטרור שהכתה בפריז בחודש נובמבר האחרון, במערך האבטחה של אופ"א ובצרפת שוברים את הראש בניסיון ליצור ביטחון ולהביא כמה שיותר אנשים לטורניר הכדורגל האירופי מבלי לסכן את חייהם.

כצעד ראשון החליטו באופ"א יחד עם ראשי המדינה הצרפתית לנקוט בצעד חסר תקדים ולסגור את השמיים מעל עשרת האצטדיונים שיארחו את משחקי הטורניר האירופי, כמו גם מעל מתחמי האימונים של 24 הנבחרות השונות. 

באופ"א אמרו כי כחלק מסגירת השמיים ובכדי להגן על הנבחרות והאוהדים אלה ישתמשו במערכת חדישה ומיוחדת נגד מזל"טים, שמטרתה היא ליירט איומים ביטחוניים מהאוויר.

בינתיים באופ"א מסרבים לאשר כי ישנה התעניינות מועטה בטורניר השנה בשל פיגועי הטרור האיסלאמיים שהתפשטו באירופה, וממשיכים להתארגן לטורניר הקרב ובא. 

כזכור, בחקירתו של מוחמד אבריני, מי שעמד מאחורי שני פיגוע הטרור האחרונים בצרפת ובבלגיה, הודה המחבל המוסלמי כי חבריו לתא הטרור תכננו פיגוע גדול במיוחד בזמן המשחקים האירופיים בצרפת. עוד סיפר בחקירתו אבריני כי שני הפיגועים בצרפת ובבלגיה היו רק הקדמה למה שעתיד לקרות במשחקים האירופיים בצרפת שיחלו כאמור בעוד 23 ימים, שכן לדבריו טורניר הספורט הגדול הינו יעד מרכזי של ארגון הטרור הסוני.