אירווינג הלילה. ניצחון משכנע
אירווינג הלילה. ניצחון משכנע צילום: רויטרס

זה ייגמר באליפות? קליבלנד קאבלירס כאן והיא לא נראית כמו מישהי שהולכת להיעצר בקרוב. 

אחרי שבעונה שעברה סבלה קליבלנד, עת אימן אותה דייויד בלאט המאמן הישראלי, ממכת פציעות שהשפיעה רבות על משחקי הפלייאוף שלה, העונה עושה רושם שקליבלנד הגיעה למשחקי הפלייאוף בתיזמון מושלם ובכושר הטוב ביותר. 

לראיה - עד כה קליבלנד לא הפסידה משחק אחד ממשחקי הפלייאוף שלה, כולל זה שהתקיים הלילה (בין שלישי לרביעי) במסגרת המשחק הראשון בסדרת גמר המזרח מול טורונטו ראפטורס.

הקאבס פתחו את גמר המזרח בצורה הכי טובה שיכלו כשניצחו את טורונטו בקלות, כשזו הגיעה לאחר משחק שביעי בסדרת חצי הגמר כשהיא עייפה ורצוצה. למעשה, הניצחון של הקאבס הלילה על טורונטו בתוצאה 84:115 מהווה את הניצחון הגדול ביותר בהיסטוריה של הקאבס במשחקי הפלייאוף.

מעל כולם בלטו קיירי אירווינג ולברון ג'יימס שנתנו הצגה גדולה ושלחו מסר - הפעם הם הולכים עד הסוף.

אמנם הפתיחה הייתה שייכת לאורחים מטורונטו כשאלה פתחו עם 7:0 מהיר, אך לאחר חמש דקות של משחק הפך קווין לאב את התוצאה ומשם, למרות רבע צמוד שהסתיים בתוצאה 28:33, קליבלנד לא הביטה לאחור. 

עם ריצה של 0:9 בפתיחת הרבע השני והגנה חזקה מהצד השני של הפרקט, הגדילה קליבלנד את ההפרש ל-22 נקודות בהפסקה, עם 44:66.

קליבלנד כאמור לא עצרה לרגע, והמשיכה את הכושר הטוב שלה גם ברבע השלישי כשלטורונטו לא היה כל סיכוי להתקרב. 

בניגוד לסדרת חצי הגמר, הפעם קליבלנד דווקא הלכו יותר פנימה וזרקו רק שבע שלשות בכל המשחק כולו. גם הרכב שני ברבע הרביעי לא עזר לאורחים להתקרב ולקזז את ההפרש הגדול, ובסיום, 84:115 לקאבס שעולים ל-0:1 בסדרת גמר המזרח, בדרך לאליפות הליגה הטובה בעולם?