דניאלה וייס
דניאלה וייסאלירן אהרון

דניאלה וייס, יו"ר תנועת ההתיישבות ''נחלה'', מודאגת מאוד מאפשרות של כניסת יצחק הרצוג לממשלה.

"רצינו שתהיה כאן ממשלת ימין, בשביל זה עשינו את העצרת הענקית", אמרה. ''יש לי צער ודאגה גדולה מאוד על המהלכים בין נתניהו להרצוג ואולי גם ליברמן להקים ממשלה רחבה. נתניהו מתכופף כאן ללחצים של השמאל ושל העולם, לחצים שעלולים להביא לויתורים מזעזעים ביהודה ושומרון".

וייס קוראת לשרי הימין להרים קול זעקה, "אני חושבת שחייבים לעשות דברים, לצאת למחאה. אני מצפה מגילה גמליאל, ממירי רגב, מיריב לוין, בנט ואיילת ומכל אנשי הימין המובהקים להתייצב כאיש אחד נגד הרחבת הממשלה.

"הם צריכים להגיד שהם חלק מממשלה שקיבלה גיבוי מציבור שרוצה את ארץ ישראל השלמה. העם בחר ממשלה שתפקידה לשמור על ארץ ישראל ולא להכניס אנשים שרוצים להקפיא עוד ועוד".

וייס טוענת כי כל הלחצים המדיניים הצפויים מגיעים בשל הרפיסות שמקרינה הממשלה, "נתניהו הסביר לבני כשריאל ולראשי רשויות נוספים שיש לחצים של אובמה. אז במקום שנתניהו יגיד 'הימין החליט שממשיכים עם ארץ ישראל וממשיכים לבנות', הוא ממשיך עם ההקפאה הסמויה, חשב שככה העולם יקבל אותנו.

''כשבעולם רואים שממשלת ישראל מתחפרת ומקרטעת, העולם תוקף ותוקף. זו לא הפעם הראשונה כשהשמאל נחלש הימין מחזק אותו, זה מדאיג ומזעזע", היא קובעת.