שולי מועלם רפאלי בעוטף עזה יח"צ

חברי סיעת הבית היהודי סיירו היום (רביעי) ביישובי עוטף עזה במטרה ללמוד על המגמות החברתיות והביטחוניות באזור.

בפגישה שנערכה עם ראשי המועצות והיישובים נאמר כי מאז מבצע צוק איתן ישנה פריחה דמוגרפית ומשפחות רבות עברו להתגורר באזור.

"אנחנו מביאים לכאן משפחות עם ילדים מתוך ידיעה והבנה שהמצב יישאר כפי שהוא גם בעוד 15-20 שנים" אמר גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול והוסיף, "אי אפשר לעצור את החיים ומנגד משרדי הממשלה צריכים להבין שהבקשות שלנו הם לא בגדר צדקה. המציאות המורכבת כאן מחייבת התייחסות תואמת. צריך ליצור כאן עוגנים כלכליים".

בנוגע לתמיכה מהמדינה אמר ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, "החטיבה להתיישבות פועלת למען יישובי עוטף עזה. כאיש שמאל אני אומר במפורש שהיא גוף חיוני ואנחנו זקוקים לה. הקריאות מצד גורמים במחנה הפוליטי שלי הקוראים לסגור אותה - מונעים משיקולים פוליטיים בלבד ולא משיקולי אמת. מי ששולט כיום זה הימין והוא זה שמחזיק את החטיבה להתיישבות, כפי שמורה לצה"ל מה לעשות. אם השמאל היה בשלטון הוא היה מחזיק בגופים הללו".

"אני שמח לשמוע ממך את הדברים האלה", אמר השר נפתלי בנט, "ואני מבקש שתבהיר זאת גם בקרב מנהיגי השמאל".

במהלך הביקור הודיע השר בנט לראשי הרשויות שהחליט להרחיב את קייטנות הקיץ לילדי הגנים ולכל תלמידי בתי הספר היסודיים. "ילדי עוטף עזה מתמודדים עם מתחים לא נתפסים בימים ובלילות, לכן הודעתי הבוקר לראשי המועצות שהחלטנו להעניק לכל ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים קייטנות קיץ מלאות בחוויות טובות. מדובר בהרחבה תקציבית משמעותית שהיא המעט שאנו יכולים לעשות עבורם. אנחנו כאן כדי לתמוך בהם ולהביע את הערכתנו לגבורתם המתמדת".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, שייזמה את הסיור אמרה, "הפגישה עם ראשי המועצות והערים בסביבה הייתה במטרה לקדם את הישובים בעוטף עזה. אחד הדברים המופלאים שפגשנו כאן היא התיישבות שיש לה חזון ברור בציונות של 2016. תושבים השותפים בעשייה חברתית בלתי פוסקת שמקדמת ומייחדת את האזור".

שרת המשפטים איילת שקד הוסיפה, "יש אחדות בעם ישראל. קיימנו ישיבת סיעה בקיבוץ נחל עוז. אנחנו לא צריכים מלחמה כדי להגיע ולחזק את הציבור שחי במציאות לא פשוטה באופן יומיומי. פגשנו אנשים נפלאים, מלח הארץ. אני קוראת לכולם – בואו לעוטף עזה. צריכים אתכם. כמובן שנעשה הכל לא לתת לחמאס להרים ראש ולסכן את אזרחינו".