קצב מערער על ההחלטה שלא לשחררו

קצב נענה בכך לעצתם של עורכי דינו אשר הפצירו בו לערער על החלטת ועדת השחרורים שלא לנכות שליש מתקופת מאסרו.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"א באייר תשע"ו

מערער. משה קצב
מערער. משה קצב
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הנשיא לשעבר משה קצב הודיע לעורכי דינו כי החליט לשנות את דעתו ולערער לבית המשפט על החלטת ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר שלא לנכות שליש מתקופת מאסרו.

בכך שינה קצב את החלטתו הקודמת שלא לערער, והתיישר לפי עצת עורכי דינו. עורכי הדין צפויים להגיש הבוקר את הערעור.

נזכיר כי ביום ראשון השבוע הגישו עורכי דינו של קצב בקשה להארכת המועד להגשת הערעור, לאחר שהודיעו לבית המשפט כי קצב מסרב לערער והם מקווים לשכנעו להגיש ערעור.

בית המשפט הקציב לעורכי הדין ארכה קצרה אשר מסתיימת היום, וכאמור קצב צפוי לנצל את הארכה ולהגיש את הערעור.

הערעור מתייחס להחלטת חברי ועדת השחרורים אשר דחו את בקשת קצב תוך שהם קובעים "בפנינו אסיר המכחיש את העבירות שביצע, שממשיך וטוען לחפותו למרות פסקי הדין בעניינו, וממשיך להיות עסוק בהוכחת חפותו כפי שהדבר בא לידי ביטוי בדבריו בפנינו, כאילו ולא היה כלל הליך משפטי, והוא ממשיך אותו גם היום".

לדבריהם, קצב לא עבר כל טיפול לאחר העבירות שביצע. ''בתי המשפט קבעו מפורשות שמדובר בעבירות חמורות וציינו את חומרת הפגיעה בקורבנות והפגיעה בנפשן''.

"האסיר תופס עצמו כקורבן, עסוק בהאשמת גורמים חיצוניים במצבו, מתנהל עדיין בצורה כוחנית ועסוק בעצמו, בצרכיו, בהפסדיו ובמחיר שהוא ומשפחתו שילמו בלבד. גם לאור שאלות הוועדה, לא הביע האסיר חרטה או אמפתיה כלפי נפגעות העבירה, אלא חזר וציין את המחיר הכבד שהוא שילם ומשלם", נכתב בהחלטת הוועדה.