מחירי הלחם יורדים

ועדת המחירים המליצה על הפחתת מחירי הלחם שבפיקוח, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה ומחירי המזוט בעולם.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"א באייר תשע"ו

לחם. אילוסטרציה
לחם. אילוסטרציה
פלאש 90

ראש הממשלה ושר הכלכלה בנימין נתניהו יחד עם שר האוצר משה כחלון חתמו היום (חמישי) על צו להפחתת מחירי הלחם הפרוס והחלה שבפיקוח, בשיעור של 3.24%.

הצו נחתם בעקבות המלצת ועדת המחירים, המשותפת למשרד הכלכלה והאוצר, על הפחתת מחירי הלחם שבפיקוח, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה ומחירי המזוט בעולם.

עדכון המחיר האחרון התבצע בחודש ספטמבר 2015 - הפחתה בשיעור של 3.02% - גם היא עקב ירידה במחירי התשומות. המחיר החדש ייכנס לתוקף כבר מחר.

ראש הממשלה נתניהו ציין, "אנחנו מנצלים כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר את מחירי מוצרי היסוד, ובכך להביא להורדת יוקר המחיה. הורדת מחירי הלחם תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד הנצרך בכל בית".

נתניהו קרא ליצרנים להפחית מחירי מוצרים אחרים שאינם תחת פיקוח מחירים ומתבססים על תשומת החיטה.

שר האוצר כחלון הוסיף, "בהמשך לפעולות הרבות שאנו מבצעים במסגרת המאבק ביוקר המחייה והורדת מחירי המזון, דרך הפחתת מכסים, פתיחת השוק ליבוא ועוד, אנו מורידים היום גם את מחירי הלחם המפוקח, במטרה להקל על משקי הבית ולהוזיל עבורם את סל הקניות. הורדת מחיר הלחם המפוקח תסייע למשפחות מהשכבות החלשות וממעמד הביניים שהלחם האחיד הוא מוצר בסיסי בסל הקניות שלהן".

טבלת המחירים המעודכנת משרד האוצר