זכה לתמיכה משמאל. יעלון
זכה לתמיכה משמאל. יעלוןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, העומד ככל הנראה בפני סיום תפקידו בקרוב, השתתף היום (חמישי) בכינוס של ראשי תנועות נוער בקריה והתייחס לעימות שהתפתח לאחרונה בינו ובין ראש הממשלה.

יעלון פתח והתייחס לקולות הנשמעים לאחרונה, "אני לא יכול להגיד שלא הופתעתי מאלה שיוצאים ובקול רם תוקפים את הערכים הבסיסיים, למרות שבשקט אתה מקבל המון אימיילים, וואטסאפים ומסרונים וכו', של תמיכה. ואני משוכנע שהרוב השפוי לא שם, ואיסתרא בלגינא קיש קיש קריא, אבן קטנה בחבית ריקה עושה רעש גדול אבל האבן היא לא קטנה, היא כבר לא קטנה".

שר הביטחון תקף את תגובתם של פוליטיקאים בכירים לדברים, "עצם העובדה ששליחי ציבור מתבטאים באופן שאולי רוצה לרצות קולות מסוימים בחברה, אבל תוך איבוד מצפן מוסרי בשאלות בסיסיות, שלי הן מובנות מאליהן - אני לא יכול להגיד שלא הופתעתי. אבל זה בדיוק תפקידנו, ואם אני צריך לתת עצת זהב, זה לנווט לפי מצפן ולא לפי שבשבת רוחות".

לדבריו, "לרמב"ם היה ביטוי 'האמת תורה דרכה' ואני מאמין בזה, מאמין גדול בזה. גם אם נראה שמשלמים מחירים לטווח קצר בגלל זה, זה לא פופולארי, זה לא פופוליסטי, יש סקרים כאלה וסקרים אחרים, אינני מאמין בזה".

"נשיאנו לשעבר אמר, 'סקרים זה כמו בושם - זה מריח היטב ומתנדף מהר'. ניווט על פי מצפן הוא שריר וקיים. זו גם שאלה של מנהיגות, מה זו מנהיגות? ללכת בהתאם לסגידה לעגל הזהב?!, יש לנו המון אירועים בהיסטוריה מהסוג הזה, ולכן אם אני צריך לתת עצת זהב - זה לא לאפשר עגלי זהב, אלא להמשיך לנווט על פי מצפן ובזה לתנועות הנוער יש תפקיד קריטי, לתת לנוער כלים כדי לנהל את השיח הנכון ולהתמודד גם מול רוחות רעות שמנשבות בחוץ, ברשתות, הרשתות דווקא מקלות לזרוק דברים לחלל הרשת בלי לקחת אחריות, זה אתגר שעומד בפתחנו", הוסיף יעלון.