חמור מאוד שהרצוג השתמש בא-סיסי

סגן השר איוב קרא התייחס בראיון לערוץ 7 לדרמה הפוליטית, תקף את המחנה הציוני והזכיר לראש הממשלה את ההבטחה למנות אותו לשר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באייר תשע"ו

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, איוב קרא, תוקף בראיון לערוץ 7 את התנהלות מפלגת העבודה במהלך המגעים להקמת ממשלת אחדות ואמר כי היה מעדיף לראות את השר יעלון ממשיך במשרד הביטחון.

"הדבר החמור שקרה כאן זה שמנהיג המפלגה השניה בגודלה שחבריו רצו לתלות אותו בכיכר העיר, החליט להשתמש אפילו במצרים ובנשיא א-סיסי כדי לקבל לגיטימציה להיכנס עימנו תחת החופה", אמר קרא.

לדבריו הצעד של עירוב מדינות שכנות הוא פסול ואף עלול להביא לפגיעה ביחסים הטובים שקיימים, "זו התערבות חיצונית ואסור שהיא תהיה במדינת ישראל. אם אצה לך הדרך לברוח מחבל התלייה אז לא על חשבון מדינות שכנות שאנחנו מנסים לקדם איתן תכניות.

"כשאנחנו נרצה לקדם מהלכים מדיניים נדע לעשות את זה עם קואליציה ימנית, אנחנו לא צריכים את העבודה ש'יצילו את המולדת'. הימין הוא שהביא את השלום הראשון ולא השמאל שרק מדבר על שלום".

קרא הסביר את הנחיצות של הרחבת הממשלה בעת הזאת, "הייתי מעדיף שבוגי ימשיך להיות שר ביטחון, אבל אם האילוץ הוא להחליף אותו אז כל פוליטיקאי יודע שיש אילוצים ויש בעל בית שהוא ראש הממשלה שמנווט ומחליט".

ההערכות במערכת הפוליטית הן שבמסגרת הרחבת הקואליציה יערוך נתניהו סבב מינויים בממשלה. לסגן השר קרא יש ציפיות לקידום, "ראש הממשלה הבטיח לי שאשב ליד שולחן הממשלה כשר לכל דבר, ולצערי אני לא יושב שם.

''אני סומך על ראש הממשלה שיקיים את הבטחתו למרות כל האילוצים שלו. בניגוד לאחרים, המינוי שלי הוא לא רק פוליטי אלא מסר ואמירה לכל העולם ביחס לשותפות המיעוטים בהנהגה הישראלית".

על המצב במפלגת העבודה הוא אומר, "זה היה צפוי, אני חושב ששם זו קטסטרופה אחת גדולה. הם ניסו לצפות את זה בכל מיני אמירות נגד ראש הממשלה אבל זה לא מקובל ולא נהוג. ברור גם שאם היו נכנסים לממשלה, חוץ מאלה שיקבלו תפקידי שרים אף אחד לא היה מצביע איתנו.

''היינו כבר בהצגה הזאת עם ברק. ראש הממשלה הבין את זה, הוא חכם ולכן אמר 'עדיף שישה בטוחים מעשרים וארבעה שאני אף פעם לא יודע מה יעשו מחר בבוקר'".