לא מצטער. גלעד שרון
לא מצטער. גלעד שרון פלאש 90

גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל ואחיו של ח"כ לשעבר עמרי שרון, החליט להתפקד לליכוד.

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" הסביר שרון את החלטתו והסביר כי אינו שולל אפשרות שיתמודד על מקום בכנסת בבחירות הבאות. 

"הרבה אנשים רואים את הבלגאן שמתרחש וזה עושה להם לא טוב, גורם למיאוס מהפוליטיקה, ואני חושב להיפך – אכפת לך? תעשה משהו", הסביר שרון הבן. "הליכוד מוגדרת כמפלגה לאומית וליברלית, ואני בעל עמדות וליברל – זה בדיוק המקום שלי", המשיך, "אבא שלי אולי עזב את הליכוד אבל גם הקים את הליכוד, והוביל אותה לשניים מהניצחונות מהגדולים בתולדותיה. הליכוד של היום היה חותם על ההישגים שלו".

שרון ניסה לטעון כי המפלגה אינה במשבר, למרות פרישת יעלון וכניסת פעיל הימין יהודה גליק לכנסת: "הליכוד היא מפלגה גדולה עם מגוון דעות, גם הנגבי וגם גליק", הסביר, "אם כולם חושבים אותו דבר זה מוביל לניוון, זה לא טוב". לפי שרון, דברי יעלון לפיהם המפלגה הקצינה אינם מחזיקים מים: "לפני שבע שנים, כשהוא הצטרף, פייגלין היה פעיל מאוד – והיום הוא איננו. לפני ימים אחדים שיבח את עבודתו עם ראש הממשלה. נראה לי שזה קשור יותר לאיבוד התפקיד שלו", אמר, "אין פה צדיק גמור או רשע גמור".

גלעד שרון לא שלל את האפשרות שיתמודד על מקום בכנסת בבחירות הבאות. "לא החלטתי, אבל יש מצב", אמר, "חשוב לי להשפיע אבל לא החלטתי עדיין איך". עד הוסיף כי לא שוחח עם ראש הממשלה נתניהו לקראת או בעקבות המהלך, אך החמיא לו: "בסך הכל הוא פטריוט, ואני בטוח שהוא עושה כמיטב יכולתו".

שרון התייחס בראיון גם לעמדותיו המדיניות: "אני רוצה כמה שיותר שטח, כמה שפחות פלסטינים וכמה שיותר בטחון – וזה מגיע עם שלושה עקרונות: אי אפשר לעולם לסגת כליל מיהודה ושומרון, לא תקום מדינה דו-לאומית ולא יכול להיות שבאותה מדינה יהיו אזרחים עם זכויות שונות. היות ואני לא מאמין למילה של הפלסטינים ולא מאמין שאפשר לעשות איתם הסכם, צריך להתייחס לסוגיה בצורה אינטליגנטית ולזכור: אנחנו חיים כאן כי ניצחנו; הם חיים כאן רק כי אנחנו מוסריים פי שבעה מהם. אם הם היו מנצחים, לא היינו פה".