חזון הרצל עוד לא התממש

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אברהם דובדבני, מספר בראיון לערוץ 7 על יום הרצל ועל המשימות הבאות של המדינה: להביא את הרצל לעם.

אלירן אהרון , י"ד באייר תשע"ו

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אברהם (דובדב) דובדבני, שוחח עם כתב ערוץ 7 על אירועי יום הרצל וטקס ההוקרה למתנדבי שנת השירות.

דובדבני סיפר על האירוע ואמר, "כינסנו פה את החבר'ה הצעירים שבעצם מגשימים את חזונו של הרצל. החזון לתת, לתרום, לעזור בבניין הארץ והמדינה".

יו"ר ההסתדרות התייחס לנתוני סקר שהצביע על כך שרוב הציבור חושב שחזון הרצל עדיין לא התממש, "בניית מדינה זו הקומה הראשונה, עד שלא נבנה חברת מופת שתהיה אור לגויים ושתהיה ממלכת כהים וגוי קדוש, עד שזה לא יקרה לא בגשמנו את חזונו של הרצל. וכשפותחים את העיתון בבוקר רואים עד כמה אנחנו רחוקים מהגשמת החזון".

דובדבני מזדהה עם האמירה שבחינוך משקיעים היום יותר בהקניית ידע מקצועי ופחות בהנחלת ערכים ציוניים, "הידע והחיבור להרצל של הנוער הוא הרבה יותר חלש מהדורות הקודמים".

"אנחנו במגעים עם משרד החינוך שבשנת הלימודים הבאה כל מערכת החינוך תתגייס לעסוק בנושאים של ציונות לרגל 120 שנה לקונגרס הציוני הראשון. מקווה שמערכת החינוך תעזור לנו להביא את הרצל לעם ואת העם להרצל", סיכם את חזונו.טוען....